Moderátorská dvojice Petr Pěknic a Eva Nádaždyová jen těžko skrývala při sdělování otřesné zprávy účatníkům plesu rozpaky. Ovšem všichni se shodli, že program přerušit nelze a když spustila první tóny chebská skupina Koala band a parket se začal plnit tanečními páry, všichni na děsivou skutečnost zapomněli a bavili se.

Realita na sebe však upozornila sama. Krátce po 21. hodině, kdy měli moderátoři předvést publiku své taneční vystoupení, stalo se něco, co všichni znají pouze z těch nejděsivějších hororů. Napřed se od nikud ozvaly hlasy zmizelých umělců, poté se spustila projekce s videozáznamem jejich smrti.

Někdo je brutálně zavraždil. Aby toho nebylo málo, v sále se objevila hustá mlha a ze záhrobí začali přicházet již dávno zesnulí zpěváci.

Kromě strašidelné scény a naprosto nepředvídatelných událostí vystoupil na plese záhadný mág a uskutečnila se soutěž o nejoriginálnější taneční pár.

Klid přinášel také pohled na velmi bohatou tombolu, ve které se stala hlavní ce­nou luxusní vana či hora kamení. Návštěvníci si mohli prohlédnout i zákulisí divadla včetně prostoru u hereckých šaten, kde na jejich otázky odpovídali divadlení technici a kulisáci.

Podle informací Kladenského deníku všichni hosté plesu v činohře noc přežili.