„Kvůli akustice je veškerý interiér sálu nový. Povedlo se nám zachránit nádherný strop, který chtěli zakrýt. Také toalety jsou zrekonstruované," řekl Kladenskému deníku provozovatel kina Pavel Volf.

První etapa oprav začala už před rokem a půl, kdy kino dostalo novou techniku a také plátno. „Nyní splňuje nejpřísnější standardy," dodal Pavel Volf.

Připraveno je také občerstvení. Nejen, že si divák může vzít s sebou na promítání pití, ale k dispozici bude i přístroj na popcorn. Návštěvník zde tedy najde vše, na co je zvyklý z multikin.

Provozovatelé by rádi zavedli pravidelné filmové kluby, proto shání zájemce, kteří by je s nimi organizovali.
„Je to těžké vybírat. Rádi bychom tedy oslovili studenty vysokých, středních, ale i vyšších ročníků základních škol, aby začaly vznikat filmové kluby. Pokud si budou sami diváci snímky vybírat, věřím, že o klub bude zájem," uvedl Pavel Volf.

A jak rekonstrukce ovlivnila výši vstupného? „Nám minimální cenu diktuje distributor a té my se držíme. Níže jít nemůžeme," vysvětlil.

Budova kladenského kulturního domu patří Odborové radě Poldi, proto byl při otevření přítomen jako zástupce majitelů Richard Mosr. „Rekonstrukce se konala od roku 2009 ve třech etapách za celkovou částku 4,8 milionu korun. Na rekonstrukce kina přispěl také Fond české kinematografie, Středočeský kraj a město Kladno," informoval Richard Mosr.