Podle příchozích bylo vystoupení dětí a profesionálních umělců pod širým nebem nejlepší za posledních mnoho let. Setkání zahájilo vystoupení dětského pěveckého souboru a charitativní koncert 4 tenorů v kostele Nanebevzetí Panny Marie.

Na náměstí je vystřídala ohňová show a pantomimický program v podání profesionálních herců. Nad hlavami přítomných dále levitoval za doprovodu filmové hudby provazochodec.

Jedlička z Lidic na kladenském náměstí.
OBRAZEM: Jedlička z Lidic už zdobí kladenské náměstí

Vrcholem večera bylo všemi očekávané rozsvícení Pohádkového vánočního stromu splněných přání a sejmutí dárkových tašek s přáním dětí z dětských domovů. Koupí dárečků i letos splní dárci dětem žijícím celoročně mimo rodinu jejich vánoční přání.

Stejně jako v předchozích letech je na náměstí umístěna i Pohádková truhla splněných přání, do které mohou lidé přispívat celé vánoční svátky. Atmosféru Vánoc navíc skvěle navozuje i překrásná výzdoba zahrady Kladenského zámku, která rozhodně stojí za návštěvu.

Z instalace dřevěného betlému na Masarykově náměstí ve Slaném. Na snímku řezbář Oldřich Čech ze Dřínova.
OBRAZEM: Kladno má dřevěný betlém od Oldřicha Čecha, figury přibyly i do Slaného

V sobotu večer byla otevřena pro veřejnost i ledová plocha v rohu náměstí. Kluziště pořídilo město letos poprvé zájemcům i v Kročehlavech na Václaváku, kde se mohou bruslaři vydovádět už v neděli 28. listopadu.