„Je skvělé, že se pořádají akce i pro ty nejmenší občánky Slaného. Přišla jsem na pohádku se svými dětmi. Péťovi a Davídkovi se představení líbilo. Chceme se ještě zúčastnit v srpnu výtvarných dílniček a pohádek O lenochodech, Pohádky z pralesa a Slepičí pohádky. Děkuji knihovnicím za hezkou akci,“ uvedla jedna z přítomných maminek Iva Malá.

(Ne)obyčejné prázdniny knihovna pořádá již počtvrté. Pro malé děti s dospělým doprovodem jsou připravovány dopolední jednodenní akce – výtvarné dílničky a loutková pohádková představení. Pro kluky a děvčata, kteří již chodí do školy, pak čtyři běhy týdenních příměstských táborů. Letošní náplň táborových her s názvem Tajemný svět stromů, je převážně zaměřena na přírodu a její ochranu. Mezi společné aktivity mimo vlastních programů táborů, se mladí táborníci vypraví na výlet do Železničního muzea v Lužné u Rakovníka, navštíví naučnou stezku a muzeum Lesy ČR, půjdou si zaplavat do aquaparku, uvidí divadelní představení. V pestré nabídce aktivit nechybí stezka odvahy, sportování, táborák s kytarou, hledání pokladu.

Případní zájemci o dětské letní aktivity s knihovnou mohou ve středu 7. srpna navštívit třeba výtvarné dílničky Roční období. V úterý 13. srpna následuje pohádka O lenochodech a Pohádka z pralesa. Dne 27. srpna pak letní sérii akcí zakončí Slepičí pohádka - příběh slepiček a zlobivé kozy. Začátky akcí na zahradě slánského kina, za špatného počasí pak v prostoru knihovny, jsou v 10 hodin.

Pro mladé čtenáře je dětské oddělení knihovny otevřeno následovně - pondělí a pátek od 9 do 14 hodin, úterý a čtvrtek od 9 do 16 hodin. Oddělení pro dospělé ve dnech pondělí až pátek od 9 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin.

Hana Tichá