Za tím vším jsou stovky hodin usilovné práce jak jezdců a trenérů, tak funkcionářů i dalších příznivců motocyklového sportu, minulých i současných. Kulaté výročí je natolik úctyhodné, že zaslouží velkou oslavu za přítomnosti největších hvězd našeho kulturního nebe. Ta se pod názvem Rock na plný plyn koná na ploché dráze v Netovické ulici v neděli 20. června od 13 do 22 hodin.

Bohatý program je určen pro celé rodiny, své si tu vybere každá věková kategorie. Stadion bude otevřen od 12 hodin. Již ve 13 hodin začnou hrát Dřeváci, po nich Kartmaggy, následuje vystoupení pražské skupiny Voltavox.

Program pokračuje akcí pro děti - balonkovou show, diskotékou a vystoupením klaunů. Kolem 16. hodiny zazpívá česko-slovenská Superstar Jan Bendig a následují písničky z muzikálu Děti ráje v podání Míši Noskové, Michaela Foreta, Bořka Slezáčka a Františka Pytlouna. Po krátkém vystoupení starosty Ivo Rubíka se zájemci dozví zajímavosti o ploché dráze a hledání nových talentů – budoucích závodníků. Poté zazní housle velice nadaného Michaela Hejče.

Kolem 18. hodiny budou na plochodrážních motorkách přivezeny hlavní hvězdy večera – zpěváci Josef Vojtek, Petr Kolář, Vilém Čok a Viktor Dyk. Oslavy uzavře rocková opera Oidipus Tyranus. Mimo jiných se diváci mohou těšit na Kamila Střihavku a dalších 17 umělců, artistů, nebude chybět ohnivá show. Konec oslav se předpokládá ve 22 hodin. Moderovat bude Honza Lukavský z Radia Relax.

Pro děti je na ploché dráze připravena řada lákadel - lunapark, skákací hrady, autíčka a další. Bude tam spousta stánků s občerstvením, sladkostmi i zmrzlinou.

Akci pořádá agentura JAZServis společně s městem Slaným, Kladenským deníkem a Radiem Relax. Více informací najdete na www.rocknaplnyplyn.ic.cz, předprodej zajištuje Ticket Art a Čedok.