Akce, na kterou se sjeli sběratelé nejen z okolí Rakovníka, Kladna či Prahy, se konala už posedmačtyřicáté. „Dnes naše setkání navštívilo přes sto lidí, za což jsem rád. Návštěvníků bylo podobné množství, jak tomu v posledních letech obvykle bývá. Na burzách se potkávají většinou stejní sběratelé, k nim se čas od času přidá někdo nový. Přesto máme pořád co nakupovat a prodávat,“ vysvětlil předseda Klubu sběratelů pivních suvenýrů Rakovník Ladislav Engelthaler, který je v klubu od roku 1974, ve funkci předsedy pak od roku 2000.

Rakovnický klub byl původně založen v roce 1971 tehdy ještě v Roztokách u Křivoklátu. V jeho začátcích měl přes třicet členů, dnes se jejich počet zredukoval na pouhých jedenáct. Ti se aktuálně scházení v klubovně rakovnického kulturního centra jednou za dva měsíce.

Sbírání pivních etiket je sice dle slov Ladislava Engelthalera v dnešní době sice hlavně kvůli internetu a s ním spojené komunikaci jednodušší, oproti dobám minulým ovšem stojí čím dál tím více peněz. „Když jsem začínal etikety v sedmdesátých letech sbírat, tak stála etiketa kolem 30 nebo 50 haléřů. V dnešní době ale za některou můžete zaplatit až přes sto korun,“ vysvětlil předseda s tím, že dříve pivovary sběratelům většinou posílaly etikety zadarmo. Dnes je tomu ovšem jinak, hlavně minipivovary si v dnešní době za etikety účtují nemalé částky.