Právě prostory zámecké zahrady jsou k šermířským eskapádám jako stvořené. Scéna zde není instalována klasicky na jeviště, ale hraje se i pod schody do medvědária a nahoře na zdi. V sobotu k večeru se strhl prudký déšť ve chvíli, kdy kulisy už stály. Naštěstí se vše podařilo zachránit. Liják ustal a úspěšnému představení už nic nestálo v cestě.

Mladému, nápaditému režisérovi Jakubu Macečkovi se povedlo vytvořit s herci působivé rychle se střídající obrazy, dynamické scény, představení je proloženo písničkami. Výkony šermujících herců jsou obdivuhodné. Předností textu jsou dobře napsané postavy, které kladenští protagonisté barvitě ztvárnili. Velice působivě dotváří inscenaci hudba Maria Buzziho.

V komedii se zpěvy jsou také výborné režijní gagy, dostávající diváka svojí neotřelostí, některé situační okamžiky jsou šité přímo na míru. Při sobotní premiéře asi nejvíce rozesmála labuť krále a živý D´Artagnanův kůň. Působivý je i dojemný závěr, kdy D´Artagnan umírá. V roli starého, vzpomínajícího hrdiny přímo exceluje herec Zdeněk Dolanský. Divadelních adaptací Tří mušketýrů je mnoho, jen některým se daří nenudit diváky známými příběhy. Vždy je důležité originální uchopení látky, a to se Středočeskému divadlu podařilo. Reakce diváků byly vesměs příznivé. „Do Kladna jezdím do divadla ráda. Vím, že je tu šikovný herecký soubor, ale dnes to předčilo mé očekávání. Jsem pojetím hry přímo nadšená,“ ocenila vystoupení divačka Miluše Hamatová z Ostrova nad Ohří.

Nejbližší reprízy se konají dnes od 9 hodin a ve dnech 19., 20. a 21. června od 20.30 hodin.