Od narození dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena uplynuly již dvě stovky let, jeho pohádky však stále milují dětí i dospělí na celém světě. Na jeho počest se proto malí čtenáři účastní této pohádkové noci mezi knihami, se zábavně naučným programem, soutěžemi, pohádkami i veselým vyprávěním.

Nejinak tomu bylo letos i ve slánské městské knihovně, kdy se oblíbené akce zúčastnilo třicet kluků a děvčátek. Knihovnice se svými přáteli pro malé čtenáře připravily zajímavý program činnosti. Nechyběla velká soutěžní hra v tajemném prostředí knihovny, noční vycházka ke sloupu vinařů, film na přání, tvoření ručičkového plakátu, výroba čarodějnických hůlek, spaní v hezkých prostorách dětského klubu ,,K“ a hlavně - dobrá nálada všech přítomných.

„Moc se těšíme na tajemnou hru a taky, jak budeme spát v klubovně. Máme rádi pohádky a hezké knížky,“ prozradily na sebe kamarádky Kája Šímová a Sofinka Suchopárková, které nejenže rády čtou, ale i výborně hrají basket za Basketball Club Slaný v kategorii minižákyň U11.

Reakce rodičů byla také velmi pozitivní: ,,Děkujeme za hezkou akci pro děti všem pracovnicím knihovny.“

Není to jediná činnost připravovaná pro malé čtenáře ve Slaném v těchto dnech.

V dubna se pro děti uskuteční Čtení, hraní a tvoření s knihou, v klubu ,,K“ setkávání se zahraničními dobrovolnicemi a Čítálek – hravé dopolední čtení pro nejmenší. Na hlavní prázdniny jsou pro zájemce, nejen z řad mladých čtenářů ze slánského regionu, připraveny čtyři běhy příměstských týdenních táborů a (Ne)obyčejné prázdniny – loutková divadla a výtvarná činnost pro nejmenší děti s dospělým doprovodem.