Brány Sletiště budou pro veřejnost otevřeny od 10:30 hodin, v areálu Sletiště se mimo jiné dětem představí také minulí patroni akce. Do Kladna přijedou Adam Sebastian Helcelet, Jakub Holuša, Nikola Bendová či Pavel Maslák, který dětem předvede rozcvičení a také se s nimi proběhne. Připraven bude také doprovodný program pro menší děti, chybět nebudou ani televizní kamery.

„Kdybych řekl, že se mi spí dobře, tak bych lhal. Věříme ale, že se s organizací poháru dobře vypořádáme. Pořádání této prestižní akce řadíme na úroveň vícebojařského mítinku či mistrovství republiky," nechal se slyšet Jiří Klesnil, ředitel soutěže a předseda Atletického klubu TEPO Kladno, který společně se Sportovním gymnáziem Kladno finále pořádá. Právě kladenské sportovní gymnázium je jedním ze dvou kladenských finalistů, tím druhým zástupcem je pak Základní škola Moskevská Kladno.


Na časy, kdy se jako kluk věnoval atletice, zavzpomínal kladenský primátor Milan Volf. „Jako žák jsem se těchto atletických soutěží také účastnil. Startoval jsem většinou jen v městských a okresních kolech, do krajského jsem nikdy nepostoupil. Běhal jsem šedesátku, štafetu a skákal jsem do výšky. Moje výkonnost se však zastavila na sto čtyřiceti centimetrech. Tenkrát jsem ještě skákal stredlem, protože dnes běžný flop teprve začínal. Na školní závody mám velice dobré vzpomínky. Pohár rozhlasu i Sportovní liga se mi velice líbí a město Kladno se vynasnaží vytvořit této akci maximálně kvalitní podmínky. To, že se soutěž koná právě v Kladně, je jen vizitkou toho, že tu máme pro atletiku skvělé zázemí," uvedl kladenský primátor, který doufá, že se na závody základních škol a víceletých gymnázií bude moci přijít podívat.


Svou účast na minulých ročnících poháru si připomněl také osmnáctiletý kladenský atlet Matěj Krsek. „Samozřejmě na školní atletické soutěže rád vzpomínám. Jednak jsme strávili celý den mimo školu a také jsme společně usilovali o co nejlepší výsledek našeho kolektivu. Právě specifická atmosféra, že nebojujete pouze za sebe, ale za své družstvo, a že můžete porovnávat síly s ostatními týmy, se mi líbila. V okresním kole jsme většinou uspěli, ale z krajského se nám už do republikového finále nepodařilo postoupit. Všem, kteří to letos dokázali, přeji úspěch," vzpomínal český talentovaný sprinter a juniorský reprezentant.