Stane se tak ve středu 12. června. Maoři budou bavit veřejnost od 19.30 hodin v kině Sokol, přičemž chybět samozřejmě nebude ani ten, kdo původní polynéské obyvatele do Kladna dostal – muzikant Jaroslav Tauber. Ten se při koncertování na Novém Zélandu s Petrem Jandou setkal s vedoucím skupiny Frankem Tomasem Graplem Juniorem. Jedná se o Maora, jehož otec byl původem z Brna, matka je pak zpěvačka z domorodého zélandského kmene. „Jsem velmi rád, že jsem se mohl seznámit s Maory na Novém Zélandu. Myslím si, že jsme vůbec první, kdo na Kladno Maory přivedl. Těším se, až budu moci vystoupit na jejich akci v kině Sokol,“ řekl Kladenskému deníku Jarda Tauber.

Kino Sokol díky souboru Whakaari Rotorua zažije parádní podívanou v podobě zélandského večera. Chybět nebudou maorské zpěvy, ani tanečky, a to včetně tance Haka, který proslavil národní novozélandský ragbyový tým přezdívaný All Blacks. Následovat bude zpověď hosta pořadu Jaroslava Taubera, který veřejnosti přiblíží novozélandskou kulturu očima Čecha. Na závěr pak zahraje dvě písně z vlastní tvorby.

„Věříme, že takto významní hosté nejsou v Kladně naposledy, a že se akce v budoucnu zopakuje,“ nechal se slyšet jeden z organizátorů akce Jaroslav Nykl, který dodal, že vstupenky jsou v prodeji na pokladně kladenského kina Sokol. Zájemci za ně zaplatí sto padesát korun.