Na hudební scéně se pohybuje více než čtyřicet roků a stále vyprodává velké sály. Neuvěřitelné, ale skutečné. Věra Špinarová, stálice českého hudebního pop–rockového nebe, má totiž co nabídnout. Zraje jako víno a s ní i její hity.

Její publikum nejsou dávno pouze vrstevníci, ale cestu si k ní nacházejí čím dál více, jak sama říká, mladí lidé. Aby ne. Kvalita prověřená roky, umí chytit za srdce. Energická, vytížená, přesto hvězda bez manýr, která jen velmi zřídka plní stránky bulváru, je stále svá a celý život věrná Ostravě, na niž nedá dopustit.

Po loňském velmi úspěšném turné Nadoraz jede od počátku roku dál šňůru koncertů společně s kapelou svého syna a manažera v jedné osobě, bandem Adama Pavlíka. Její nezdolná energie sílí s každou štací. Publiku předkládí svoje staré i zcela nové hity.

Kladenské divadlo loni vyprodala a nejinak tomu je i v případě Kulturního domu Kladno. Pro velký úspěch a zájem se po roce vrací. A velmi ráda.

Jaký máte vztah ke Kladnu?

Ostrava a Kladno jsou jako spojené nádoby. Ta města mají podobný osud. Jsme si tím velice blízcí. V tomto směru si, myslím, s Kladeňáky rozumíme.

Jaký máte návod na to být stále fit?

Můj recept je takový, že svoje povolání beru dost svobodně a že si to užívám. Už nemusím nikomu dokazovat, jestli umím zpívat, jaký mám rozsah a tak dále. Koncerty si zkrátka vychutnávám. Zpívám písničky, které se mi líbí a snažím se vyhovět především i vkusu diváka.

Kdo nejčastěji sedí ve vašem publiku?

Moje publikum je dnes různorodé. Jsem ráda, že na mě začali chodit hodně i mladí lidé. Kromě toho standardně ženy i chlapi. Je to pestré a zajímavé. Mám radost z toho, že jsou koncerty vyprodané. V dnešní době je to obdivuhodné. Je vidět, že si to lidé užívají. Mám super kapelu a jsem velice spokojená.

Chystáte nějaký nový projekt a jak často koncertujete?

Už pomalu chystám vydání nového CD. Ale určitě to nebude tento rok. Dáme to do kupy a myslím, že by v roce 2012 mohlo vyjít. Koncertů dělám zhruba osm do měsíce. Od června začínám i s venkovními produkcemi.

Máte nějaké speciální požadavky na koncert, nebo jste spíše skromná hvězda?

Když se domluvím s pořadateli a lidé mě chtějí, jsem ochotná přijet kamkoli. Určitě si nekladu podmínky, že musím mít kdovíjaké zázemí. V sokolovnách a kulturácích to zkrátka jde tak, jak to jde. Vždycky jsou tam na nás ale hodní a milí. Pokaždé dostaneme kafe, vodu i chlebíčky. Nestěžuji si. Pro mě jsou důležití především lidé – moji posluchači. Pro ně to přece všechno dělám.