První z nich, Kladenské pohádky, jichž je autorem, už ve středu od 18 hodin ve Středočeské vědecké knihovně v Kladně. Pak ho čeká v pražské kavárně Golem křest básnické sbírky Petra Petříčka s názvem Na vlnách netu, kterou Luděk Švorc doplnil svými fotografiemi. A aby toho nebylo málo,  ve středu 11. prosince, bude besedovat nad svou novou knihou pohádek v dětském oddělení kladenské městské knihovny s malými čtenáři.

Pohádková kniha má sedmnáct kapitol, tedy sedmnáct pohádek z Kladna nebo blízkého okolí. Děti se v nich setkají s řadou zajímavých postav. „Dočtou se například o Bílé paní z Podprůhonu, rytíři Rolandovi, jehož postava zdobí kladenskou radnici, nebo kladenským vodníkem. Všechny pohádky mají dobrý konec, akorát bylinářku Baboprachorandu odnese čert. Ale protože byla zlá, je to vlastně také dobrý konec," říká Luděk Švorc.

Svými obrázky knihu Kladenské pohádky doplnila jedna z předních ilustrátorek dětských knih Marcela Alfonso. „Pohádková kniha by nespatřila světlo světa nebýt občanského sdružení Halda. Stala se totiž věc, kterou jsem dosud nezažil. Ve sdružení jsou mladí a nesmírně dynamičtí lidé, kteří se se mnou prostřednictvím Marcely Alfonso spojili a s vydáním knihy mi nesmírně pomohli. Kolem pohádek spustili neskutečnou vlnu propagace. Podařilo se jim sehnat významnou finanční částku, a to třeba z předprodeje knihy, ačkoli v tu chvíli ještě vůbec nebyla vydána. Také uspořádali ve prospěch pohádkové knihy benefiční divadelní představení," nešetří chválou Švorc a zároveň naznačuje, že by rád se jmenovaným sdružením spolupracoval i do budoucna.

Úvodního slova se při zítřejším křtu Kladenských pohádek ujme ředitel Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně Zdeněk Kuchyňka, o hudební doprovod se postará jazzová a bluesová kapela Starej pán. Křest je spojen s autogramiádou autora.

Sbírka Na vlnách netu obsahuje třicet básní Petra Petříčka, dvojnásobného nositele ceny Zlatá bula za nejlepší báseň Česka. Každou z nich jsem ilustroval svou fotografií," prozradil Luděk Švorc. Spolupracují už řadu let, ještě od dob, kdy Petr Petříček pracoval jako šéfredaktor několika magazínů, pro než Luděk Švorc fotografoval. Na vlnách netu je Petříčkovou třetí sbírkou, kterou mu kladenský fotograf ilustruje.
„Je to opravdová radost, když člověk může spolupracovat s lidmi, kteří něco umí. Posouvají pak pomyslnou laťku výše a autor knihy se tomu musí přizpůsobit a šplhat za touto laťkou také výše. A pro mě jsou to právě ilustrátorka Marcela Alfonso a geniální básník Petr Petříček. Je štěstí s nimi něco společného dělat," dodal Luděk Švorc.