Večerem provázel český herec a tanečník, mimo jiné také kladenský rodák, Jan Révai. K poslechu a tanci hrála oblíbená kapela z Litoměřic OH Tony Band. Vystoupila také skupina ABBA World Revival a nechybělo ani půlnoční překvapení v podobě fire show. Dalším lákadlem byla bohatá tombola.

Po jednom z předtančení následoval dlouho očekávaný okamžik, a sice vyhlášení výsledků ankety Sportovec Kladenska 2013. Napětí vrcholilo.

Vítězem se stal dvacetiletý plavec KSP Kladno Martin Zikmund. Několikanásobný mistr republiky, juniorský reprezentant na mistrovství Evropy a stříbrný na mistrovství republiky dospělých si ovšem ocenění nemohl převzat.

Vůbec jsem to nečekal

Sportovec je nyní na dvoutýdenním soustředění na Kanárských ostrovech, kde se připravuje na další důležité závody mistrovství Evropy, které se konají za měsíc.

„Jsem moc rád a vůbec jsem takovéto ocenění nečekal," vyjádřil své pocity Kladenskému deníku.
O to více ho mrzí, že na plese nemohl být a cenu tedy převzal jeho otec. Minulý rok skončil Martin Zikmund na třetím místě.

„Nemyslel jsem si, že bych mohl být první. Honza Homolka a Marek Bakalár, kteří skončili na třetí a druhé příčce jsou oba skvělí sportovci, kteří podávají výborné výsledky," zhodnotil svou konkurenci v anketě mladý plavec.

Za dva roky se koná v brazilském Riu de Janeiro olympiáda. Účast na ní je snem snad každého sportovce, nejinak je tomu u Martina Zikmunda. Jak vidí své šance? „Limity pro účast se budou teprve vypisovat příští rok. Jistě budou velmi přísné, čili nebudu ničemu předbíhat," uzavřel nadějný plavec.

Vyhlášeny byly také nejlepší kolektivy. Pořadí bylo až na jednu výjimku stejné jako minulý rok. První místo patřilo mistryním světa Aerobik Dancers Kladno cvičitelky Lenky Procházkové. Druzí byli atleti AC Tepo Kladno a třetí florbalisté FBC Kladno.

O drobný zádrhel se postaral moderátor Jan Révai, který po třetím místě v kolektivech vyhlásil hned první a až po upozornění dodatečně druhé.

Celkové pořadí:

Jednotlivci:
1. Martin Zikmund – plavec KSP Kladno, mistr republiky a účastník ME i MS.
2. Marek Bakalár – atletika AC Tepo Kladno, mladý sprinter, český juniorský rekordman a opora extraligového celku dospělých.
3. Jan Homolka – kick box SKS Arena Kladno, profesionální mistr světa v K1.
4. Jan Tyxa – cyklistika, celkový vítěz nejtěžšího a nejuznávanějšího extrémního podniku ve střední Evropě – Craft 1000 miles adventure.
5. Milan Doudera – hokej Rytíři Kladno, mladý obránce podával loni nejvyrovnanější výkony a prokázal největší výkonnostní růst.

Týmy:

1. Dancers Kladno – aerobic, mistryně světa.
2. AC Tepo Kladno – atletika
3. FBC Kladno – florbal