V dnešní době, kdy rozpočet obce je našponovaný, byla by taková stavba nemyslitelná. Jen těm dříve narozeným říká něco pojem Akce Z. Se stavbou se začalo v roce 1985 a mnozí hasiči se na budování podíleli. Dnes si říkají, ještě že ho máme. V lednu začíná taneční sezona hasičským plesem. Sál se pomalu zaplňoval, dary do tomboly přibývaly, byl čas na rozhovor. Na tento rok bude vzpomínat dlouholetý člen dobrovolných hasičů, dnes nově zvolený starosta SDH Zdeněk Vorlíček.

„Mezi hasiče patřím třicet šest let a posledních šest roků jsem se staral o náš potěr. Můj první úspěch s dětmi? To vím přesně. Přihlásili jsme se na první memoriál v požárním útoku v Hřebči a neskončili jsme poslední, ale předposlední. Co znamená být starostou, to teprve zjistím. Plány na nejbližší dobu mám.

Máme již dobře fungující soutěžní družstvo dětí a žen, tak bych chtěl docílit toho, aby také dobře fungovalo družstvo mužů. Dobrovolný sbor hasičů ve Stehelčevsi je jeden z nejstarších v okrese. Už teď se připravujeme na červnovou slavnost, kdy oslavíme 125 let od založení. Máme přes sto dvacet členů, ale těch velmi aktivních je necelá třetina. Dělat pro obec a pomáhat jí je samozřejmostí. A dnešní návštěvnost? O náš ples byl vždycky zájem a dnes se ukazuje, že o finanční tísni nemůže být řeč,“ dodal nový starosta SDH Zdeněk Vorlíček.

Kapela Jaromíra Hory lákala na taneční parket. Všichni pochvalovali hlavně vyhřátý sál, naleštěný parket i nové stolové vybavení. Dodnes prošel kulturní stánek mnoha rekonstrukcemi. Obec musela sáhnout hluboko do kapsy při posledních úpravách. Ty stály přes půl milionu korun. Příjemně prožitý večer ubíhal strašně rychle a výherci půlnoční tomboly byli spokojeni dvakrát.

Jak to bývá, lidovka Co jste hasiči, co jste dělali vyvolala bouřlivou reakci. Tentokrát se hasiči v modrých uniformách chovali k novému stolovému zařízení důstojně a nikoho nenapadlo slavit vstoje s půllitrem piva na stole. Hasiči nastavili laťku úspěšnosti tancovaček dost vysoko a tak následující únorové plesy fotbalistů a místní školy mají co dohánět.