Středočeská postupová přehlídka dětských recitačních, divadelních a loutkářských souborů s postupem na celostátní kolo Dětská scéna v Trutnově se uskutečnila o uplynulém víkendu již pojedenácté ve stochovském kulturním centru.

Z původně přihlášených 15 souborů vystoupilo dvanáct, tři se nemohly z vážných důvodů dostavit. Zastoupeny byly okresy Kladno – soubor Paraplíčko SVČ Labyrint Kladno a 3.ZŠ Slaný, Rakovník – ZUŠ Rakovník a ZUŠ Nové Strašecí, Praha západ – Třebotov, Benešov – Bystřice, Hudlice, Kolín – Český Brod Praha - východ – ZUŠ Brandýs nad Labem, Nymburk – ZUŠ Lysá nad Labem,“ uvedla ředitelka přehlídky Iva Dvořáková.

DK Stochov přivítal více než 120 účastníků. Součástí přehlídky jsou rozborové semináře a dílny pro děti ze souborů. Lektorský sbor přehlídky: Jiřina Lhotská, Eva Venclíková, Marie Poesová. Lektoři dílen pro děti byli žáci II. cyklu LDO ZUŠ Nové Strašecí Bára Tetaurová, Tereza Krobová, Jonáš Vydra, Tomáš Baroch. Rozborové semináře i dílny měly velký ohlas u vedoucích u dětí ze souborů.

„Jsem velice rád, že přehlídky pokračují i v těchto dobách a lidé jsou do dění kolem zapáleni stejně jako kdysi. Za zdařilý průběh akce bych chtěl poděkovat nejen všem aktérům na jevišti, ale i těm, kteří se podíleli na přípravách. Kromě nich patří poděkování městu Stochov, ministerstvu kultury a společnosti ARTAMA Praha,“ vyjádřil se vedoucí odboru kultury MěÚ Stochov Tomáš Baroch.


18. – 19.4. 2009

Výsledková listina

Lektorský sbor přehlídky Dětská scéna 2009
ve složení Jiřina Lhotská, Eva Venclíková a Marie Poesová
• Nominuje na celostátní přehlídku Dětská scéna 2009 v Trutnově soubor HOP-HOP ZUŠ Ostrov s představením Ruby a Garnet?
• nedoporučuje do širšího výběru na celostátní přehlídku žádný soubor
a uděluje tato další ocenění:
• souboru CIKCAK 3. ZŠ Slaný za citlivé sdělení předlohy představení Poklesky otců
• Martině Tothové za příkladnou práci s dětmi na představení O Zlatém vrchu
• Jiřině Krtičkové za příkladnou práci s dětmi na představení TELE – hrátky se zvířátky
• souboru Tři boty Třebotov za divadelní obraznost a nápaditost v představení Když v Grombúlii
Putovní cenu Modrý delfín si odváží soubor 1. ročník LDO ZUŠ Rakovník

Ve Stochově, 19. 4. 2009,
za správnost zápisu ručí Iva Dvořáková, ředitelka přehlídky