Už v pátek se v předvečer bitvy v 19 hodin koná koncert duchovní hudby v kostele sv. Prokopa v Libušíně. Vystoupí zde Schola Gregoriana Pragensis.

Sobotní program zahájí v 11.30 hodin turnaj v soule – ukázce středověkého rugby. Návštěvníci se mohou letos těšit na tři různé bitvy, a to ve 13, 14.30 a 16 hodin. Poslední z nich bude největší. Předcházet jí ještě bude v 15 hodin dětská bitva. Tas bude příležitostí pro všechny děti účastnit se boje v kulisách, ve kterých se bude konat poté velká bitva. Od 17 hodin budou ještě v programu volné boje, tedy střety, při nichž o vítězi rozhoduje jen zručnost ve zbrani a velení.

Součástí akce jsou také ukázky lovu s dravými ptáky spojené s prohlídkou dravců, středověká hudba a tanec nebo ukázky řemesel na dobovém tržišti. Ke koupi tu budou také repliky historických předmětů a různé pochutiny a nápoje.

Ve 13.30 a 15 hodin se uskuteční komentované prohlídky tábora rytířů. v táboře se budou konat také mezinárodní sportovní klání inspirované rytířskými turnaji.