Do Rakovníka se tak defakto sjely kluby z téměř celé České republiky – z Kladna, Praha, Roudnice nad Labem, ale také například ze severních či jižních Čech. Podle Pavla Kojetína, který má soutěž na starost coby zástupce Českého svazu tanečního sportu, se tu již neprezentuje rakovnický taneční klub. Zároveň se soutěž pořádá jako vzpomínka na Václava Černého, bývalého výborného místního tanečníka.

„Taneční páry z Rakovníka působí pod hlavičkou jiných klubů: z Kladna, nebo také Prahy. Je to dáno odchodem Václava Černého. V Rakovníku nyní není klub, který by byl registrován pod hlavičkou Českého svazu tanečního sportu. Je to škoda,“ reagoval na dotaz Rakovnického deníku Pavel Kojetín a následně zavzpomínal na Václava Černého: „Na Václava neustále vzpomínám, byli jsme stejně staří a znali se velice dobře. Byl to vynikající tanečník, skvělý místní učitel tance, porotce a hlavně náš kamarád. V Rakovníku zanechal obrovskou stopu. Spolupracovali jsme spolu na super úrovni – veškeré vztahy, osobní jednání, vše s ním bylo naprosto úžasné.“

O Václavu Černém
Václav Černý zemřel ve středu 21. května 2008 ve věku 53 let, když podlehl dlouhodobé nemoci, se kterou statečně bojoval. Václav Černý pracoval jako vedoucí správního odboru Městského úřadu Rakovník. Během řady let vychoval v tanečním klubu spolu se svojí manželkou Zdeňkou desítky skvělých tanečnic a tanečníků, kteří reprezentovali Českou republiky na mezinárodních soutěžích. Jako tanečník si Václav Černý vytančil třídu B v latinsko-amerických a standardních tancích. Později se stal rozhodčím II. třídy pro obě kategorie tanců. Jeho jméno je spojeno také s tanečními kurzy v Rakovníku, které spolu s manželkou vedl řadu let, stejně tak i později v Senomatech.