Do Kladna se po roce vrátí adventní trhy, bohatý hudební program, kluziště a mnoho dalších doprovodných akcí. Před slavnostním rozsvícením stromu vystoupí v kostele Kühnův dětský sbor a vrcholem večera bude rockový zpěvák Kamil Střihavka s kapelou The Leaders.

„Počet hudebních vystoupení na hlavní scéně bude rozšířen o pestrý doprovodný program na různých místech města. V divadle Lampion vystoupí například jazzová legenda ze Slovenska, Peter Lipa, nové CD pokřtí v kině Sokol Karel Pazderka, v kostele Nanebevzetí Panny Marie zazní Rybova Česká mše vánoční, na Kuklíku proběhne Malý Silvestr s kapelou All Right Band a jejich hosty“, řekl Dan Jiránek, primátor Kladna.

Letošní zimu bude nově zpřístupněna zámecká zahrada s pohádkovým lesem a vánočním osvětlením. Adventní program se bude konat na náměstí o víkendech. Vždy od pátku do neděle se můžeme těšit na plejádu hudebních hvězd - Olga Lounová, Ivan Hlas Trio, Jamie Mashall Trio, František Nedvěd, Perutě a mnoho dalších. Pro děti vystoupí Pískomil se vrací nebo Kašpárek v rohlíku.

Zajímavou novinkou je Ježíškova cesta. Tajemné putování po českém adventu s názvem Ježíškova cesta bude malým poznávacím okruhem centrem města a v zámeckém areálu. „Na jednotlivých zastávkách se děti s rodiči seznámí s postavami vánočních příběhů a budou plnit různé úkoly. Na každé dítko čekají í sladké odměny a domů si odnesou ježíkovu knížku, kterou si vybarví a vlastnoručně sváží na památku nebo jako dárek pro své blízké“, informoval Filip Zoubek, vedoucí oddělení kultury města Kladna.

„O posledním adventním víkendu celá cesta ožije adventními postavami - anděl, Mikuláš, svatá Barbora a další. Připravena je i pohádka a vánoční tvoření v divadle Lampion. Odvážnější děti si jistě nenechají ujít zámeckou štolu, kde na ně bude čekat neposedný čert,“ dodal Zoubek.

Kluziště bude zájemcům k dispozici od začátku prosince do konce ledna a v jeho sousedství bude opět k dispozici půjčovna bruslí a občerstvení.

Stánky budou otevřeny denně od 1. prosince do 22. prosince a sváteční atmosféru na náměstí dokreslí vánoční koledy. Kromě tradičních dobrot a horkých nápojů bude v nabídce adventní zboží, svíčky, jmelí a další věci. Své umění předvede umělecký kovář a na výběr budou i další rukodělné výrobky, například tepané šperky, foukané sklo a dřevěné hračky.

Kompletní program najdete na webových stránkách www.mestokladno.cz a nebo na samostatném facebookovém profilu Tradiční Vánoce na Kladně.