Akce, jejímž mediálním partnerem je Kladenský deník, začíná v sobotu 13. června od 13 hodin vernisáží, při které budou návštěvníci svědky představení nového Náměstíčka Viktora Stříbrného, jehož dominantou je plastika Slunce právě z dílny kladenského uměleckého kováře Viktora Stříbrného, jednoho ze zakladatelů Kladenských dvorků.

Festival bude od 14. hodiny pokračovat bohatým programem, který na návštěvníky čeká i v neděli 14. června od 10 hodin. Příchozí si po oba dny mohou užít umění, hudbu a setkání s prací desítek výtvarníků na 33 dvorečcích. Chybět nebude bohatý doprovodný divadelní, filmový i literární program.

„Tématem letošních Dvorků je samotné číslo třicet tři. Skládá se ze dvou trojek a trojka není jen tak obyčejná číslovka. V pohádkách bývají tři přání, ke kolébce chodí tři sudičky, trojka symbolizuje minulost, přítomnost a budoucnost. Pro Kladenské dvorky je každý ročník hledání cesty. Ať je i za třicátou třetí křižovatkou ta správná cesta," vyjádřil se předseda pořádajícího Spolku Podrpůhon Vladimír Líba.

A na co vše se návštěvníci dvorků mohou například těšit? Na hřišti Bukovka vystoupí kapely Žlutý pes, Zrní, Ivan Hlas Trio, Neřež, Bluesberry, Femi Temowo Trio, Kolektivní halucinace, Štefan Itcho Pčelár, Marianne Solivan Quartet, Petra Erneyei Quartet, All Right Band a další. Dále jsou připraveny kreativní dílny a podprůhonský kalendář, který letos nafotil kladenský fotograf Karel Pazderka. „Nelze vyloučit drobná překvapení a nevšední setkání," dodal Líba.