Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Tuchlovicích se konaly hudební slavnosti

Tuchlovice - Letošní Tuchlovické hudební slavnosti, konané pod záštitou starosty Karla Burdy, byly pořádány k desátému výročí pořádání varhanních podzimních koncertů. Konaly se ve dnech 8. a 9. září v kostele sv Havla a přilehlém okolí.

12.9.2012
SDÍLEJ:

Závěrečný koncert v kostele sv. Havla: Rima Kotmelová a Olinka Šroubková hrály na housle. Komorní smíšený sbor GAUDIUM CANTORUM se sbormistryní a sopránistkou Štěpánkou Heřmánkovou. Foto: Foto: Jana Jirásková

Hlavní organizátor, místní občan Miroslav Laštovka, člen orchestru Státní opery Praha, se ve velkém předstihu postaral o výběr a zajištění účinkujících souborů i jednotlivců. Pestrost žánrů vypovídá o jeho velké snaze připravit hlavně místním skvělé zážitky.

Vysoká účast posluchačů svědčí o tom, že jeho snaha a volba interpretů se neminuly účinkem. Patří mu za to velký dík. 

Sobotní program zahájil Pražský žesťový soubor slavnostními fanfárami v parku před kostelem sv. Havla. Pak již v kostele následoval koncert, opět Pražského žesťového souboru, spolu se smíšeným pěveckým sborem Gaudium vedeným skvělou sbormistryní paní Lenkou Kubínovou.

V podvečer koncertu se představil posluchačům světoznámý kytarový virtuóz profesor Štěpán Rak. Jeho hra i mluvené slovo všechny zaujaly. 

Kdo měl zájem, mohl se večer zúčastnit v kavárně jazzového vystoupení saxofonisty Romana Fojtíčka a klavíristky Laury Vlkové.

Nedělní program, v parku před kostelem, zahájila dechová hudba Květovanka známými lidovými písněmi.
V odpoledním koncertu v kostele sv. Havla vystoupila sólistka Národního divadla Praha Yvona Škvárová, na varhany a klavír ji doprovázel profesor Jan Kalfus, pravidelný účinkující tuchlovických varhanních koncertů.

Jejich repertoár byl zaměřen na dílo skladatele Antonína Dvořáka, který se narodil právě 8. září roku 1841.
Poté vystoupilo Japonské komorní trio, které mimo jiné předvedlo i několik japonských písní.
Večerní koncert obstaral Komorní smíšený sbor Gaudium Cantorum se sbormistryní a zároveň vynikající sopranistkou Štěpánkou Heřmánkovou.

Spolu s nimi účinkovaly i výborné houslistky Rima Kotmelová a Olinka Šroubková a nesmíme opomenout ani na organizátora celých slavností Miroslava Laštovku, který se rovněž účastnil závěrečného koncertu a předvedl své umění ve hře na trubku.

Mezi posluchači nechyběl ani jeho otec, dlouholetý účinkující hudebník a organizátor tuchlovických koncertů Miroslav Laštovka st.

Všechna vystoupení byla posluchači odměněna bouřlivým potleskem. Myslím, že Tuchlovické hudební slavnosti se opravdu velmi vydařily. I sv. Petr přál pěkným slunečným počasím.

Autor: Jana Jirásková

Autor: Redakce

12.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Celkem na úseku dálnice D6 bouralo 42 aut.
AKTUALIZOVÁNO
41

Nehody více než čtyřiceti vozidel zablokovaly dálnici D6 na Kladensku

On line: ptejte se Romana Šroby

Kladno - Středečním hostem sportovního on line rozhovoru bude předseda sportovní komise města Kladna Roman Šroba. Zajímá vás například s jak velkým rozpočtem pracují a kam prostředky určené sportovním klubům putují? 

I. B třída: Víra ve vlastní síly se Unhošti vyplatila

Kladensko – Dobrá si na čele fotbalové I. B třídy udržela čtyřbodový náskok na Doksy, které celý podzim odehrají venku. Na předposlední příčku klesly Zlonice. Nejvíc asi překvapila výhra Unhoště na hřišti Hostouně.

Kladenský kulturák ožil jubilejním veletrhem vzdělávání

Kladno /FOTOGALERIE/ - V Domě kultury Kladno se ve dnech od 17. do 18. října koná jubilejní dvacátý ročník Veletrhu vzdělávání. Žáci druhého stupně základních škol zde dostávají i v letošním roce možnost vybrat si z nabídky více jak než padesáti řemesel a oborů, která by rádi v budoucnu vykonávali.

Strom pro Prahu se letos bude kácet u Berounky

Roztoky – Vůně Vánoc v centru Prahy bude letos středočeská. Vyplývá to z úterních informací společnosti Taiko, která je v metropoli tradičním pořadatelem trhů – včetně těch adventních. Jako strom pro Staroměstské náměstí byl vybrán smrk ztepilý, který vyrostl na soukromém pozemku v Roztokách u Křivoklátu, připomněla za firmu Hana Tietze. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení