„Před pěti lety jsme se osmělili oslovit hrstku kamarádů z Kladna a okolí stejné krevní skupiny vyznávající tramping, country muziku a vše co s tím souvisí. Protože jsme prožili mládí v duchu trampingu a touze po volnosti, založili jsme s kamarády osadu Sitting Bull a trávili veškeré volné chvíle touláním přírodou. Při tom jsme získali nejen zálesácké dovednosti a znalosti jak žít v souladu s přírodou a jak si jí vážit, ale i spoustu kamarádů. Tím pádem vznikl tento blog, aby oslovil lidičky stejného ražení a připomněli jim krásu prožitých chvil ," vzpomínají na počátky blogu Jarda Jaročka Pajskr a jeho bratr Zdeněk přezdívaný Wabi Joe nebo Dědek.

Začínali jen s minimem zkušeností a asi deseti fotografiemi. „Postupem času jsme se začali učit a více či méně zdokonalovat. Tím se naše počínání rozšířilo o další aktivity, jako vzpomínky na kamarády, cancání, novoročenky, dějiny osad, pozvánky na akce, školu na ukulele, fotky z dávna i současnosti a další," popisují na blogu aktivity bratři. Založili také rubriku Hitparáda a začali zveřejňovat hudební tvorbu svých kamarádů.

„Blog Vandrtorna.cz je náš partner. Jeho čtenáři nám pomáhají v různých soutěžích, kterých se účastníme," řekl Kladenskému deníku lídr Gladly S.W. Milan Procházka a zároveň připomněl osobnosti, které za blogem stojí.

„Jardočka a Wabi Joe v roce 1964 založili zmíněnou osadu Sitting Bull. Druhý z nich ji posléze opustil a odešel do známější osady Tramp Boys. Jardočka jí zůstal věrný dodnes. Oba hráli na různé nástroje, byť většího věhlasu dosáhl jako hudebník Wabi Joe, který byl členem mnoha kapel, například skupiny Močálové, která existuje už více než pětačtyřicet let. Proslul také jako její textař. Je spíkrem a organizátorem řady akcí ve stylu country," doplnil Milan Procházka.