Dnes se již asi dá hovořit o tradici, kolikátý to byl ročník?
O tradici už opravdu hovořit můžeme. Letos už byl šestý ročník.

Určitě není jednoduché sehnat sponzory a podporu. Kdo vám pomáhá nejvíce? Naopak, odkud byste čekala podporu, jež nepřišla?
Akce je plně v režii našeho oddílu s přispěním sportovní komise města Kladna. Sponzory je těžké sehnat. Kostýmy Krkounů zapůjčila výtvarnice Romana Andělová, kostým krále a královny kladenské divadlo. Jen mě mrzí, že ani pro generálku na nás nevyšel o něco příznivější čas, než od šesti hodin. I budíček v Ledcích byl dnes kvůli tomu posunut na pátou hodinu ranní.

Sledujete alespoň periferně návštěvnost? Máte pocit, že se děti opakovaně účastní? Já si některé masky pamatuji z loňska.
Nějaké masky mi přišly známé. Buď jsou v půjčovnách stejné masky k zapůjčení nebo si náš program někteří oblíbili.

Letos byla opět v programu charita. O co se jednalo?
Akce byla zaměřena na podporu malé holčičky Amálky, která od března letošního roku bojuje s leukemií. Její maminka nedávno poprosila své známé, a ti zase své známe, jestli by mohli Amálce poslat blahopřání k narozeninám. Sešlo se jich asi dvě stě padesát! Amálka prý zářila radostí! Vyrobila jsem velkou pohlednici s vánočním pozdravem. Požádala jsem diváky, jestli by mohli poslat Amálce přání k Vánocům. Hosty naší akce byly děti z Dětského domova v Ledcích, které jsem poznala při organizování srpnové oslavě šedesátých narozenin Milana Nového. S domovem jsme si vzájemně padli do oka a vznikla z toho spolupráce. Můj velký obdiv má ředitel Roman Pejša a další vychovatelé. S marketingovým ředitelem HC Rytíři Kladno Marcelem Kučerou nacházíme plno stejných nápadů. Musím konstatovat, že z jeho strany mohu počítat s maximální pomocí ,pokud je to v jeho silách. Marcel naplánoval letošní sbírku do prasátka pro Dětský domov Ledce. Sbírka byla zahájena právě v sobotu.

Na Kladně se objevili Krkouni, koho tohle téma napadlo?
V Kladně Krkouni nebyli poprvé. Prvně se objevili úplně jako čerstvá miminka 23.prosince 2007. To jsme si ještě s Romčou Andělovou jen tak hrály a snily. I písničky jsem použila z vánočního CD Krkounů, na kterém zpívá moje Natalka.

Kolik lidí obětuje svůj čas a někteří asi i peníze aby mohli připravit zajímavou akci pro děti? Je jim hlavní odměnou dětský úsměv?
Kolik lidí? No moc jich asi není. Je mi z toho často smutno. Ale prošla jsem v životě těžkým obdobím. Těžce jsem onemocněla. Smůla byla, že mi onemocnění diagnostikovali ihned po narození dcery. Nepřála bych nikomu zažít ten pocit, radujete se z narození dítěte a zároveň podstupujete ten nejtěžší boj. Miminko, chemoterapie, druhé dítě v první třídě a do toho vytížený manžel, extraligový hokejista v právě začínající sezoně. Užila jsem si své. Po tom všem se na svět kolem díváte úplně jinýma očima. Dnes jsem při pohledu na ty zářící dětské tvářičky na ledě byla dojatá a šťastná. Sice jsem teď týden skoro nespala, ale dnešek všechno běhání kolem přípravy akce vymaže a zbudou jen ty rozzářené tvářičky holčiček.

V Kladně nejsou zrovna ideální podmínky, hlavně akustika a zima je problém. Vím, že v Praze se koná jednodušeji. Asi budete kladenský patriot, že? Příkladně jste se významně podílela na oslavách zmíněných narozenin Milana Nového, co vím.
Každý rok se potýkám se stejným problémem, a to je katastrofální ozvučení zimního stadionu. Zkoušeli jsme různé varianty ozvučení. Bohužel, na tohle opravdu nestačíme. Když je slyšet na ledě, není slyšet v ochozech a naopak. Myslím, že už je to i ostuda. Takové skvělé hokejisty Kladno má. Letos se opět daří. Vím, že zimní stadion čeká na rekonstrukci, ale to čeká i kladenské divadlo. Za rozhlas bych se pro zdejší fanoušky přimlouvala. Extraligová utkání by to náramně oživilo. Přitom atmosféra je zde skvělá. V Karlových Varech či na Slávii přijde tři tisíce lidí a ani to není znát.V Kladně to je už pořádný kotel. Fanoušci jsou skvělí. Občas vyplňuji extraligové přestávky krasobruslením. Není to tak dávno, co přijel reprezentant Pavel Kaška. Byl kladenskou atmosférou nadšený. Přijede znovu a rád. Na jedné akci jsme měli jsme i Tomáše Vernera. Také se mu tu líbilo. V létě mě oslovil Milan Nový. Myslím, že se nám podařilo, samozřejmě díky přítomnosti Jaromíra Jágra a kompletní blue-line přilákat spoustu diváku. Atmosféra byla opět skvělá, moderátor, myslím, také. Můžete připravit sebelepší program, ale když vám diváci nerozumí a hudba občas nechce hrát, veškerá snaha vyšumí.

Chtěla byste někomu extra poděkovat či něco veřejně vzkázat?
Chtěla bych vzkázat naší trenérce Milenče Marinovič - Tůmové, že jsem moc šťastná, že se naše cesty potkaly. Milenče je naše sluníčko ze Sofie.

AUTOR: BOHUMIL KUČERA