Festival zahájil v pátečních dopoledních hodinách písničkář Záviš a poté už se střídala jedna kapela za druhou. Krátce po poledni se začal hojně plnit i areál letního kina a kolem páté už byl prostor před pódiem zcela zaplněn.

Natěšený dav dostali do varu pražští punkoví veteráni S.P.S., kteří k Valníku neodmyslitelně patří. Sníženou pracovní schopnost vystřídala další punková ikona N.V.Ú. Poté se lehce zvolnilo, když se na pódiu objevila rocková kapela Prague Conspiracy. Nejzvučnějším jménem pátečního večera byla jistě formace bratrů Homolových – Wohnout, která zahrála prakticky všechny své osvědčené hity. Ve Slaném nemohla chybět ani největší legenda českého punku – Visací zámek, která hraje v původní sestavě neuvěřitelných třicet sedm let. Povedený večer zakončili domácí Deratizéři a skáčko z Prahy – Sto zvířat.

Dnes se v slánském letním kině vystřídá další patnáctka kapel. Nebudou chybět třeba příbramští punkoví harcovníci E!E, liberečtí matadoři Krucipüsk a samozřejmě ani slánská formace Totální nasazení.