Pro 39 vystavených exponátů autor zvolil rozličné výtvarné styly od kvaší a akrylů na ručním papíru až po akvarely.

Výstavu zasvěceně zahájil pracovník muzea Jan Pömerl. Ve své úvodní řeči zmínil i skutečnost, že premiéru právě prožívá znovuotevřená galerie, která na podzim loňského roku prošla nutnou a náročnou rekonstrukcí.

„O finanční zátěž se podělil grant z dotace programu rozvoje venkova (SZIF) prostřednictvím Zájmového sdružení právnických osob Přemyslovské střední Čechy a Město Velvary. Tyto prostředky pokryly náklady na nové omítky, elektrické rozvody, lišty, vstupní mříž, osvětlené vitriny a hlavně na potřebné speciální galerijní osvětlení,“ uvedl Jan Pömerl. Nutno dodat, že Velvary se teď v přízemí muzea mohou právem chlubit skutečně krásnými barokními prostorami pro galerijní účely.

Spokojenost projevil i malíř Tomáš Vosolsobě. „Chválím především dobré osvětlení a také práci pracovníků muzea, kteří mé obrazy instalovali s velkou citlivostí a pochopením.“ Výtvarníka potěšila i hojná účast návštěvníků vernisáže a zájem místních občanů, mezi něž se již deset let po svém návratu z dlouholetého švýcarského pobytu může počítat.

Zdeňka Ortová