Akce se uskutečnila v příjemném prostředí slánského Městského kulturního centra Grand, kde kluci i děvčata převedli svá recitační umění. Tříčlenná porota hodnotila u přednášejících několik kritérií - přirozenost dětského projevu, uměleckou hodnotu textu přiměřenou interpretační úrovni dítěte a celkovou úroveň a kulturu projevu. Na soutěž měli přístup nejen účinkující se svým pedagogickým doprovodem, ale i veřejnost.

"Je to hezká akce. Na přednášejících dětech a mládeži je vidět, že soutěží s chutí a snaží se být co nejlepší,“ řekl Miroslav Bečvář, který se přišel podívat na vnuka Martina.

Soutěžilo se ve čtyřech postupových a jedné nepostupové kategorii. Do krajského kola, které se uskuteční 18. a 19. dubna v Kolíně postupují dva soutěžící. 

Umístění – 0. kategorie. (Nepostupující) 1. Anna Fialová - Spolek rodičů 3. ZŠ Slaný, 2.Eliška Kolenčíková 3. ZŠ Slaný, 3. Zoe Dragounová ZŠ Zlonice

Postupové kategorie
I/ 1. Klaudie Kamlerová ZŠ Moskevská Kladno, 2. Martin Bečvář Spolek rodičů 3. ZŠ Slaný, 2. Tadeáš Oplatek 2. ZŠ Slaný
II/ 1.Tereza Houšková ZŠ. Brandýsek, 2. Barbora Perglerová ZŠ Tuřany, 3. Soňa Březinová ZŠ Zvoleněves 
III/ 1. Mikuláš Chaloupka Gymnázium Kladno, Christianne Mašková ZŠ Buštěhrad, 3. Michaela Burešová Gymnázium Slaný
IV/ 1. Michaela Dufková ZŠ Ukrajinská Kladno, 2. Eliška Trnková ZŠ Maltézských rytířů Kladno, 3. Magdalena Lencová ZŠ Smečno

Severoameričtí indiáni zaplavili po roce sportovní halu zpěvem a tancem
VIDEO: Severoameričtí indiáni zaplavili po roce sportovní halu zpěvem a tancem
Ples obcí Žižicka se konal ve Vítově
OBRAZEM: Ples obcí Žižicka se konal ve Vítově

Hana Tichá