„Přijímáme barevné i černobílé snímky z měst a obcí celého okresu ne starší než dva roky, na nichž jsou zachyceni lidé a nějaké zajímavé okamžiky,“ uvedl za organizátory soutěže fotograf muzea Jaroslav Vyšín.

Po předchozích dvou ročnících, kde měli soutěžící za úkol zaznamenat přírodu a stromy Kladenska, letos muzeum zvolilo mnohdy autorsky náročnější téma. „Uznávám, že je těžší. Ale život tvoří historii. Přesvědčili jsme se, že lidé krajinu fotit umí, proto jsme zvolili něco jiného. Navíc předpokládáme, že některé snímky se stanou součástí archivu muzea. Amatérští fotografové často bývají u zajímavých událostí dříve než profesionálové nebo dokonce jako jediní s fotoaparátem v ruce,“ poznamenal Vyšín.

Soutěž se koná ve dvou kategoriích, pro mladé fotografy do patnácti let a všechny starší. Vítěz první z nich získá fotoaparát v ceně kolem 4000 korun, ve druhé pak fotomateriál za 3500 korun. Snímky je do čtvrtka možné odevzdat ve Sládečkově vlastivědném muzeu. Poté je vyhodnotí odborná porota, která určí nejlepší fotografy v obou kategoriích. Obrázky budou počátkem března vystaveny v muzeu, ty nejzajímavější se objeví i na stránkách Kladenského deníku, jenž je mediálním partnerem soutěže.