Přesto, že tato malířka, grafička (věnovala Slanému grafický list na vítání občánků) a ilustrátorka nepatří již k mladé generaci výtvarníků, jsou její díla svým projevem velmi mladá.

„Vystavené obrazy paní Benešové na mne působí svým mladistvým nábojem i výraznými barvami,“ uvedl jeden z návštěvníků.
Galerie manželů Hruškových ve Fügnerově ulici, kde se pořádají neopakovatelná setkání svýtvarným uměním, má své nezastupitelné místo ve slánském kulturním dění již 14 let.

Každý rok se zde v příjemném prostředí galerie představí na samostatných výstavách na deset uznávaných výtvarníků voborech malířství, sochařství, grafika, keramika, sklo, dřevo, umělecké kovářství a fotografie.

Vtrvalé nabídce galerie je zastoupeno na šedesát autorů uměleckých děl, mezi které patří například výtvarníci Born, Andrle, Zoubek, Bín, Kisza, Preclík či Zábranský. Řadí se k nim také umělciregionu – kladenské výtvarnice Jitka Válová, Alena Hubičková i rodák ze Žižic Vladimír Jelínek.

Mezi další aktivity manželů Hruškových a jejich Galerie Ikaros Antik, patří také charitativní činnost. Spolupracovali na pražském benefičním večeru Dětský svět bez hranic - výtěžek zaukce přispěl na naši kliniku vLusace vZambezi a Nadačnímu fondu Kapka naděje.

Dalším projektem, který se konal vrežii manželů Hruškových, byla aukce v pražskéPelléově vile, kde se dražily malované keramické hlavy Kyklady pro pomoc jihovýchodní Asii postižené vlnou tsunami.

Zatím poslední akcí manželů Hruškových vtéto oblasti bude zítra vprostorách pražského Divadl Semafor aukce sedmdesáti děl našich předních výtvarníků snázvem Nejste sami – výtvarníci proti týrání žen a dětí.

Finanční výtěžek bude věnován Českému červenému kříži, nepříspěvkové organizaci ROSA a Klokánku. Na aukci jako hosté vystoupí i slánská nezaměnitelná hudební skupina Kujooni a na klavír bude hrát Laura Kaufman.

Hana Tichá