Na dvanáct amatérských výtvarníků ze Slánska - Bára Civínová, Bohuslav Kajpr, Alena Burianová, Hanka Vranová, Petr Kříž, Petra Těšitelová, Rudolf Görtler, Zdeněk Šmíd, František Moravec, Veronika Podpěrová, Kateřina Barvíková a Lída Zápotocká, se veřejnosti prezentovalo svými obrazy, fotografiemi i sklem, tvořených různými výtvarnými technikami. Návštěvníci vernisáže měli také možnost se setkat s přítomnými výtvarníky, kteří zde na 28. Slánském výtvarném salonu svá díla vystavují. K pohodě hrála dvojice – Vojtěch Kott a Petr Zahora country melodie, uváděl Petr Kříž.

Na příští rok je plánováno vybudování sociálního zařízení, které tato výstavní galérie postrádala. Mimo výtvarných výstav se zde pořádají rukodělné výstavky škol a školek, propagační výstavy z činnosti slánských organizací a v neposlední době i dobročinné bazárky- Srdcem pro kočky. Prostor (bývalá vstupní hala starého kina), je propůjčen k využívání městem Slaný. „Moc se mi tady všechno líbí. Také maluji ráda obrázky a chtěla bych tady vstavovat jako naše Bára,“ prozradila sedmiletá Emma Hlušičková z Pozdně.

Pro zajímavost doplňujeme, že největší kopii známého obrazu Salvádora Dalí – Ukřižování sv. Antonína“ ( 3 x 2,7 m – sololit) v Česku, od čtyřiašedesátiletého slánského amatérského výtvarníka Rudolfa Görtlera, budou mít možnost v těchto dnech vidět návštěvníci ve výstavní síni na Kladně – Sítná. Pro zájemce z řad veřejnosti je výstava ve Slaném přístupná od pondělí 27. listopadu do soboty 2. prosince každý den od 15 do 17 hodin a v sobotu od 10 do 12 hodin.