Pobavit se přišli rodinní příslušníci klientů a jejich přátelé. Stejně jako v uplynulých letech, i letos se podílela na konání akce kladenská energetická společnost ECK Generating, člen uskupení KEB. Pro všechny účastníky byl připraven pestrý kulturní program, v jehož rámci vystoupili senioři pod vedením tanečního mistra Petra Velety. K tanci i poslechu zahrála country kapela Staří kamarádi s Jaroslavem Bláhou.

„Zahradní slavnost v Domově pro seniory podporujeme již devátý rok a jsme velmi rádi, že se z tohoto dobrého nápadu stala tradice. Domníváme se totiž, že pro seniory je velmi důležité jakékoliv rozptýlení a kontakt s ostatními lidmi. Na zahradní slavnosti se vždy sejdou i jejich rodiny a přátelé, což jim samozřejmě přináší oživení a radost,“ uvedla zástupkyně společnosti ECKG Markéta Čapková.

Příjemnému posezení s občerstvením za poslechu hudby nepohrdl snad žádný z klientů. Pod slunečníky poskytujícími příjemný stín se přátelský hovor nezastavil.

„Jsme za Statutární město Kladno velice rádi, že se tato zahradní slavnost pravidelně opakuje. Hlavně pro klienty domova seniorů jsou podobné akce zpříjemněním podzimu života,“ řekl Kladenskému deníku náměstek primátora Vojtěch Munzar.

Po vypité kávě se všichni návštěvníci přesunuli kousek dál, aby jim nic nebránilo v pohledu na taneční sestavu, kterou si připravily některé dobrovolnice z domova seniorů společně s tanečním mistrem Petrem Veletou. Za doprovodu vážné hudby se po prostorách zahrady pohybovaly dámy připomínající svou ladností labutě. Po skončení produkce všichni odměnili odvahu zúčastněných dlouhým potleskem.

„Bylo to pěkné. Já country poslouchám celý život, takže se mi zvolená hudba líbila. Občerstvení bylo dobré. Vystupující dámy obdivuji, já bych na něco podobného odvahu neměla. Na podobné akci jsem byla poprvé. Má přítelkyně má zde v domově devadesátiletou maminku, které se zahradní slavnost také velice líbila. Každý rok se na ni těší,“ vyprávěla své dojmy z akce paní Květa.

„Jsem opravdu rád, že společnost ECKG podporuje domov dlouhodobě a stala se tak naším stabilním partnerem. Dlouhodobé partnerství pro nás znamená, zejména v dnešní době, opravdu významnou pomoc a výhodu,“ dodal ředitel domova pro seniory Zdeněk Syblík.