Předchozí
1 z 5
Další

Iveta Maierová: Bez masek a sportu si život nedokážu představit

Novostrašecká Iveta Maierová je ženou, ze které doslova proudí pozitivní energie. Jejím obrovským koníčkem je výroba a nošení různých masek, k tomu navíc velmi ráda sportuje. Ačkoli nedávno oslavila padesátku, cítí se ani ne na polovinu. Zásluhy na tom prý mají mladší kamarádi, se kterými, jak říká Iveta, člověk hned omládne. Podobný vliv pak může mít zase ona na seniory z Domova Slaný, ve kterém pracuje jako hospodářka.

Iveta Maierová

Velkou láskou jsou také zvířata. Mám sedm koček a tři psy – dva yorkšíry Dastyho a Montyho a křížence rotvajlera s bernským salašnickým psem Mazla. Kdysi jsem navíc dělala psovoda. Hlídala jsem různé objekty či diskotéky v rámci soukromé bezpečnostní agentury. Pamatuji si, že skoro všichni měli tehdy vlčáka, jenže těch se nikdo nebál, a tak jsem si vycvičila boxera. To před námi pak všichni utíkali, báli se ho zkrátka jako čert kříže.

Iveta Maierová

Asi dvacet let jsem žila v Kroučové, kde jsme společně s dalšími lidmi pořádali různé akce včetně maškarních plesů, karnevalů či retro bálů. Vše začalo asi v roce 1995, kdy jsme podobné akce začali pro děti pořádat. Díky tomu jsem se naučila téměř na každou akci chodit v tematické masce. Mám doma spoustu fotografií, ale téměř na žádné mě nenajdete v civilu, protože jsem pořád v nějaké maškaře. Nejraději ze všech svým masek mám převlek piráta nebo čarodějnici.

Iveta Maierová

Veškeré své masky si vlastnoručně vyrábím. Ke koupeným si totiž člověk neudělá takový vztah, navíc mi to přijde jako vyhozené peníze, když si člověk dokáže doma udělat masku levněji a většinou ještě hezčí. Co kdo odloží, to si zkrátka využiju na masku. Vše spíchnu v ruce, profesionální krejčová rozhodně nejsem. Za život jsem si takhle mohla vyrobit minimálně třicítku masek. Vždycky, když si myslím, že vytáhnu ze šatníku nějakou starší maskou, kterou opráším, dostanu nápad na novou.

Iveta Maierová

Jsem blázen, který se neustále, a velmi rád hýbe, i když na to moc nevypadám. Bez sportu zkrátka nedokážu žít. Miluju například sjezdové lyže, běžky, hlavně pak kolo a brusle. Chodím navíc cvičit, dělám kickbox i aerobik. Ráda mám také procházky se psy. Od mala pak ráda tancuji, je jedno ať už se jedná o folklor či moderní tance. Dříve jsme s dětmi dokonce i lezli po skalách.

Iveta Maierová