Předchozí
1 z 6
Další

Ludmila Koláček Zusková: Žiju v první republice 

Žít v první republice se už před mnoha lety rozhodla Ludmila Koláček Zusková (33). Pochází z Lán a nyní žije v nedalekých Kamenných Žehrovicích. Staré časy jí učarovaly natolik, že se do nich zamilovala celou svou osobností.

Ludmila Koláček Zusková.

Jiné třicátnice se předhánějí v tom, jakým módním výstřelkem oslní své okolí, Lída to má jinak. Nejlépe se cítí v elegantních modelech z první republiky, v nichž vyráží na řadu společenských akcí, módních přehlídek, které sama pořádá a nezřídka ji v autentických oblečcích z vyhlášených prvorepublikových salonů potkáte i na ulici.

Ludmila Koláček Zusková.

Jelikož je první republika navíc od loňska velmi žádanou, poněvadž jsme společně oslavili 100 let od založení Československa, Ludmila se má co ohánět. Díky historickým modelům z celého světa, vlastní dnes obsáhlý fundus, za který by se nemusely stydět ani filmové ateliéry.

Ludmila Koláček Zusková.

Hadříky a doplňky pro ženy i muže z let desátých, dvacátých, třicátých i dalších desetiletí se jejich majitelka rozhodla před časem provětrat častěji a otevřela si Athelier Cakee, kde mají možnost si její kostýmy zájemci příležitostně vypůjčit. Aby mohla originální kousky vidět i širší veřejnost, uspořádala Lída v Muzeu v Novém Strašecí výstavu pod názvem Žiju v první republice. Výstava bude k vidění do 31. srpna.

Ludmila Koláček Zusková.

Ke své netradiční zálibě jsem se dostala díky prababičce. Ta se prostřednictvím psaní dívčích románů pod pseudonymem A. D. Lánská setkala za první republiky s prezidentem T.G. Masarykem a mnoha dalšími zajímavými lidmi. První republiku jsem tak poznala už jako velmi malá dívenka.

Ludmila Koláček Zusková.

Na konci základní školy jsem si opatřila prvorepublikové šaty na vystoupení k výročí založení naší školy v Lánech. A nutno podotknout, že bylo tehdy zaseto pomyslné semínko mé sbírky, která se po letech rozrostla do úctyhodných rozměrů. Kromě mě žijí dnes v první republice můj přítel i syn, kteří mě na řadě akcí a přehlídek provázejí.

Ludmila Koláček Zusková.