VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KLADNO

První bezpečná písemná zmínka o Kladně pochází z počátku 14. století. Ves vlastnil rod Kladenských z Kladna, který roku 1543 vymřel "po meči" a Kladno vlastnicky převzal rytířský rod Žďárských ze Žďáru. Za jejich vlády se dočkalo roku 1561 povýšení na městečko i právo používat vlastního znaku - modrého štítu s polovinou stříbrné orlice a rysem v přirozené barvě.

Kladno je středočeským průmyslovým městem. Zdroj: www.mestokladno.cz

Majitelé historických vozidel absolvovali druhou Veteran rallye Kladno

Kladensko /FOTOGALERIE/ - O víkendu byla možnost nejen v okolí Kladna potkat nablýskané historické vozy. Od pátku do neděle se totiž konal druhý ročník Veteran rallye Kladno.

OBRAZEM: Hudební festival Bratroňský džbán opět nezklamal!

Bratronice - Sobotní odpoledne patřilo v Bratronicích již tradičnímu hudebnímu festivalu Bratroňský džbán. Jeho návštěvníky čekala pořádná porce zábavy v podání různých hudebních skupin, pohodovou atmosféru ještě lépe dokreslilo slunné počasí.

Hvězdy vybraly v Knovízi pro Nikolku skoro 82 tisíc!

Knovíz - Od roku 2011 se sjíždějí do Knovíze hokejové i fotbalové hvězdy, stejně jako obyčejní chlapi, jejich drahé polovičky i ratolesti, aby vzpomněli na památku skvělého kluka Michal Ježka. Ten v roce 2009 nešťastně skonal přímo při fotbalovém utkání a zanechal po sobě manželku Míšu a její maličkou dcerku Nikolku.

Jan Lucemburský zavítal po sedmi stech letech znovu do Kačice

Kačice /FOTOGALERIE/ - Velkolepými oslavami si v sobotu připomněli sedm set let od první písemné zmínky o obci Kačice. Veřejnost se tak mohla přenést o sedm století zpátky v čase a sledovat například příjezd tehdejšího vladaře Jana Lucemburského.

O ex-ligové trenér Haška s Hřídelem je velký zájem

Kladensko – Konec fotbalové sezony je za rohem a spekulace se množí. Týkají se i dvou zkušených trenérů z Kladenska, kteří prošli ligovými soutěžemi. Kouč Hostouně Zdeněk Hašek by se podle informací Deníku mohl vrátit do profesionálního fotbalu a Martin Hřídel dostal seriózní nabídku ze severních Čech.

OBRAZEM: Přes bariéry s policií

Kladno - Několik stovek studentů středních škol se zúčastnilo v úterý na kladenském stadionu Sletiště akce nazvané Přes bariéry s policií. Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s Nadací Charty 77 - Konto bariéry, zdravotní pojišťovnou a spolkem Bezpečná společnost totiž na stadionu uspořádali sportovně charitativní akci.

Fotbalová středa: O hodně ve Velvarech, o málo v Kladně

Kladensko - Hned na dvou stadionech v okrese se bude hrát ve středu fotbalová divize B. Vedoucí Velvary hostí v dohrávce 29. kola Louny, SK Kladno si předehraje zápas posledního kola s Chomutovem.

Hřebeč je zpátky před Libušínem!

Kladensko – Ve 29. kole fotbalové I. A třídy se Votice nemazlily s lídrem tabulky z Libušína a vedoucí celek pokořili. Libušín tak přišel o první místo tabulky, kde ho po divoké výhře 5:3 v Jílovém vystřídal rival ze Hřebče.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Podprůhonem prošel průvod i s prezidentem T.G. Masarykem

Kladno - Vyvrcholením 36. Kladenských dvorků, výstavy umění pod širým nebem, byl prvorepublikový průvod. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout krásné snímky Tomáše Fencla.

OBRAZEM: Švermov otevřel kabiny. Hlavně pro děti

Kladno – Je vidět, že když fotbalový klub funguje, tak mu rádi pak pomohou i zastupitelé města. Baníku Švermov, který stále roste, ale jeho hlavní prioritou je výchova mládeže, pomohlo Kladno sedmi miliony korun (ve dvou etapách) na rekonstrukci starých a nevábně vypadajících kabin a přístavbu nových.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Kladenské dvorky vyvrcholily nedělním průvodem

Kladno - Program letošních Kladenských dvorků začal v pátek večer v improvizovaném amfiteátru v Havířské ulici. 

Švermovu otevře nové kabiny první muž Kladna

Švermov – Další slavnostní chvíle pro fotbalový oddíl Baník Švermov. Poté, co zrekonstruoval travnatý povrch a poté vybudoval umělý trávník, otevře v sobotu 9. června slavnostně i nové kabiny. To vše za účasti primátora Kladna Milana Volfa. Město významně finančně podpořilo.

Ve Švermově srazilo auto cyklistu

Kladno – Krátce po jedenácté hodině se v pátek v Kladně-Švermově stala dopravní nehoda cyklisty a osobního vozidla. Střet se neobešel bez zranění.

Procházka letadlo nemusí, kanadské MS si přesto užije

Kladno - Dvorek u sportovní rodiny Procházků připomínal před pár lety hokejbalovou arénu. Na place ale neřádila jenom nejslavnější kladenská bratrská dvojice Roberta a Jaroslava Procházků (oba vyhráli mistrovský titul), ale i jejich ratolesti. Zejména Jardův syn se dlouho jako malý Jarda nechoval. Už v šestnácti letech mu trenér Drahomír Kadlec dal šanci v A týmu, loni už byl pevným členem kádru a není divu, že ho neminula pozvánka na nadcházející MS juniorů do 18 let v kanadském St. John´s.

V areálu kladenské elektrárny unikla kyselina, zasahovali hasiči

Kladno - V areálu kladenské elektrárny v části Dubí uniklo v úterý dopoledne velké množství kyseliny chlorovodíkové. Evakuováno bylo preventivně dvanáct lidí a na místo vyjela i chemická laboratoř. Nikdo nebyl naštěstí zraněn a nebylo potřeba ani varovat okolní obyvatele.

Žáci základních škol soutěžili na kladenském Sletišti o takzvaný Strádal Cup

Kladno /FOTOGALERIE/ – Na kladenském Sletišti se uskutečnila tradiční hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno se zažitým názvem Strádal Cup.

Kladeňáci mohou nově využívat sdílená elektrokola

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladeňáci se po zimě opět dočkali sdílených kol. Na rozdíl od podzimu se ovšem tentokrát nejedná o růžová Rekola, které Kladeňáci vřele uvítali. Vedení města totiž ve čtvrtek představilo osmdesátku žluto-zelených elektrokol od společnosti Homeport.

OBRAZEM: Sokolští bratři a sestry si užili Slet Sokolské župy Budečské

Kladno - Sokolskou hymnou a celou původní československou hymnou byl v sobotu zahájen již osmnáctý Slet Sokolské župy Budečské, při kterém bylo zároveň oslaveno sté výročí od vzniku Československé republiky. Zaplněná kladenská sportovní hala pak mohla sledovat bezmála dvouhodinové pásmo pestrých ukázek různé sokolské činnosti.

AKTUALIZOVÁNO

U Velvar zahynul po srážce s vlakem motorkář

Velvarsko - V úterý 22. května v 18.00 hodin se nedaleko Velvar střetl osobní vlak s motocyklem. Vlak mířil ve směru od Velvar do Kralup nad Vltavou. Nehoda se udála na železničním přejezdu. Motorkář srážku nepřežil. 

Studenti kladenské biomedicíny dostanou k výuce plastinovaná lidská těla

Kladno - Fakulta biomedicínského inženýrství Českého vysokého učení technického v Praze otevře slavnostně v pátek 25. května v 11.00 hodin v budově fakulty novou Laboratoř anatomických modelů, která je v rámci České republiky ojedinělým vysokoškolským pracovištěm.

OBRAZEM: Družecká šlápota přilákala více než pět stovek účastníků

Družec - Již 26. ročník jarní Družecké šlápoty se konal v sobotu. Jedná se o oblíbený pochod, který pořádají Družečtí pro místní i další zájemce. Účast je vždy velmi hojná. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

Řidiči, pozor! Do neděle Třebichovicemi neprojedete

Třebichovice - Silnice napříč Kladenskem jsou od jara opravovány. Cestu do Kladna proto komplikuje šóférům řada dopravních omezení. Kromě uzávěr ve Pcherách, v Knovízi kvůli mostu či ve Stehelčevsi, je o víkendu omezen i průjezd obcí Třebichovice.

OBRAZEM: Kladenský pivní festival je svátkem piva, hudby i hokeje

Kladno - Kladenský pivní festival 2018 - svátek zlatavého moku a kvalitní hudby ovládá po tři dny až do neděle největší středočeské město Kladno. 

O víkendu poteče na Kladensku pivo proudem

Kladensko – Třetí květnový víkend se ponese na Kladensku ve znamení piva. Takzvané tekuté zlato si ve velké míře budou moci jeho milovníci dopřát hned na dvou akcích – v Kladně a v Tuchlovicích.

Dealerka pervitinu zatím skončila spolu se svým kumpánem ve vazbě

Kladensko - Služba kriminální policie a vyšetřování v Kladně zahájila úkony trestního řízení týkajícího se distribuce drog na Kladensku.

Stochovský Den pro prevenci nezklamal, kazilo ho jen počasí

Stochov /FOTOGALERIE/ – Třetí ročník stochovského Dne pro prevenci se tentokrát nesl ve znamení deštivého počasí. Zatímco loni zpříjemnily návštěvníkům akci sluneční paprsky, letos se zúčastnění museli krčit po deštníky či v pláštěnkách. Přesto se akce, kterou pořádalo město Stochov, opět velmi vydařila. Veřejnosti se představily složky Integrovaného záchranného systému včetně policie, hasičů, či záchranné služby.

Rytíře povedou Lidický s Čermákem, spolu s nimi Kregl

Kladno – Novými trenéry hokejových Rytířů Kladno budou Jindřich Lidický, David Čermák (bude zároveň sportovním manažerem) a Jan Kregl, který zároveň povede také juniory. První dva se k týmu vrací po dvou letech, třetí bude mít premiéru. Jaromír Jágr se podle svých slov přesune zpátky na pozici hráče, dosavadní asistent Pavel Patera přejde k mládeži.

Hlasujte pro Miminko měsíce ledna 2018

Kladno, Slaný - Kladenský deník představuje vítěze jednotlivých prosincových týdenních kol v hlasování čtenářů o nej miminka narozená v kladenské a slánské porodnici.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 19. týdnu roku 2018 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

Právě jsme se narodili

Kladno, Slaný /ANKETA, FOTOGALERIE/ - V uplynulém 18. týdnu roku 2018 se v kladenské a slánské porodnici narodili další noví občánci. Šťastným rodičům blahopřejeme a miminkům přejeme hodně štěstí na dlouhou cestu životem.

OBRAZEM: Jonášová s Hartmanem vedli atlety za druhým místem

Kladno - Téměř tři stovky mladých atletů se o víkendu zúčastnilo úvodního kola krajského poháru Středočeského kraje družstev mládeže.

OBRAZEM: Parní lokomotivy přilákaly do Lužné tisíce lidí

Lužná - První parní víkend v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka si užili nejen všichni fandové vlaků. Ti se v sobotu mohli do Lužné vydat z pražského hlavního nádraží, či z jedné ze zastávek na této trase včetně Kladna i Stochova, historickou lokomotivou zvanou Šlechtična.

OBRAZEM: Žilinský Memoriál Miroslava Velce si mladí hasiči užili

Žilina - V disciplíně, která bývá často hasiči označována jako královská, tedy v požárním útoku, soutěžili v sobotu v Žilině mladí hasiči. Na cvičišti u místního rybníka se totiž konal již třetí ročník Memoriálu Miroslava Velce, který pořádal v rámci Hasičské ligy Sbor dobrovolných hasičů Žilina. V soutěži se utkalo celkem jednadvacet družstev z Kladenska, nejlépe z nich si vedla Stehelčeves a Hřebeč.

VIDEO: Čarodějnické rejdění v Kladně

Kladno - Kladeňáci malí i velcí tradičně pálili čarodějnice na Městském stadionu Sletiště za tribunou. Ani letos nechyběla parádně poskládaná vatra. 

V Kladně vypadla žena z okna

Kladno - Obyvatele rozdělovského sídliště v Kladně znepokojila v pondělí v podvečer podivná rána, jakoby na zem dopadl těžký pytel. Lidé z činžáku v Severní ulici po chvíli zjistili, kolik skutečně uhodilo. Pod okny neležel žádný předmět, ale těžce zraněná žena, která podle místních vypadla nebo vyskočila zhruba ze třetího patra.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Půvabné mažoretky ovládly kladenskou sportovní halu

Kladno - Velkou přehlídku elitních mažoretek z celých Čech a Moravy hostila o víkendu Sportovní hala u Sletiště v Kladně. V sobotu a v neděli se zde uskutečnilo Mistrovství republiky mažoretek, vždy od 9 hodin. Spolupořadatelem soutěže byl i letos Sokol Kladno. Kladenské mažoretky se probojovaly do výkonnostní třídy A na mistrovství do Karviné, které se koná za dva týdny.

Na Kladensku bourali o víkendu hned dva motorkáři, zasahoval i vrtulník

Kladensko - V sobotu odpoledne se stala ve Velké Dobré nehoda motocyklu s osobním autem. Motorka se srazila se škodovkou. Po nehodě začal motocykl dokonce hořet. Na místo dorazili hasiči, policisté i záchranáři a stejně byl vyslán záchranářský vrtulník.

Ve velvarské knihovně pokřtili novou knihu, puritáni zůstali tentokrát doma

Velvary /FOTOGALERIE/ - V Městské knihovně Velvary se ve čtvrtek uskutečnilo další ze setkání s osobností. Vedoucí knihovny Zdeňka Ortová tentokrát pozvala na besedu spisovatelku ženských románů Janu Javorskou, která zde představila a pokřtila svoji novou knihu s názvem 200 kg lásky. Kmotrou byla spisovatelčina kamarádka, moderátorka Rádia Blaník, Kateřina Pallayová.

Kladno zažilo nevídanou událost, na vodojemu přistála nová střecha

Kladno /FOTOGALERIE/ - Unikátní technickou operaci zažil Kladenský vodojem, který od července loňského roku prochází kompletní rekonstrukcí. Čtyřsettunový jeřáb, jaké jsou pouze dva v republice, vyzdvihl ve čtvrtek krátce po deváté hodině ranní na vrchol vodojemu novou střechu, která uzavře konstrukci nové podoby stavby. Do speciální schránky byl uložen vzkaz budoucím generacím, kde nechybí ani Kladenský deník.

Zastupitelé rozhodli: Na Růžovém poli vznikne hypermarket

Kladno - Je rozhodnuto. Kladenští zastupitelé schválili po dlouhé a relativně "výživné" diskuzi změnu územního plánu týkající se i lokality zvané Růžové pole. Zde by měl v budoucnu vyrůst hypermarket Globus v kombinaci se zelení.

Nejlepší české mažoretky do Kladna

Kladno – Velkou přehlídku elitních mažoretek z celých Čech a Moravy bude hostit o víkendu kladenská Sportovní hala u Sletiště.

Rytíři nestačili na Litvínov, ten slaví záchranu

Litvínov – K poslednímu barážovému utkání Kladno zamířilo na led litvínovské Vervy. Kladenským již o nic nešlo a motivaci do utkání hledali pouze těžko. Oproti tomu domácí Litvínov pro udržení v extralize potřeboval tříbodové vítězství. Po většinu utkání byl tak rozdíl v nasazení obou týmů propastný.

Velké dějiny i jejich podpis v regionu. To nabízí kladenská výstava

Střední Čechy - Originální kolekci připomínající působení legionářů v období první světové války dokázalo nabídnout zájemcům o historii naší moderní státnosti Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně, které ve čtvrtek přivítalo první návštěvníky rozsáhlé výstavy nazvané Než vznikla republika. 

Zklamaný Tůma: Ostudu jsme neudělali

Kladno – Kladenští Rytíři potřebovali alespoň bod, aby si udrželi naději na postup do extraligy. A svou naději také dlouze živili, když ještě čtyři minuty před koncem drželi nerozhodný stav 1:1. Na jediném gólu Kladenských měl svůj podíl také jeden z letošních kapitánů Kladna David Tůma. Pouze těžko hledal slova po prohře, která Rytíře odsoudila k dalšímu roku ve WSM lize.

Rytíři nepostoupí, jejich naději zastavila Jihlava

Kladno – Duben, ještě tam budem. A nejen v dubnu, hokejové Kladno zůstane ve WSM lize i další sezonu. Rozhodla o tom definitivně domácí prohra s Jihlavou 1:2. Rytíři pláčou, pláčou i fanoušci, ale tým zahrál po letech parádní hokej a fanoušci ho i po prohře ocenili potleskem. Že bude hrát do předposledního kola baráže o postup, v to věřil málokdo.

Zikmund: Hodíme to za hlavu, není už kam uhnout

Karlovy Vary – Ladislav Zikmund pochází z Karlových Varů, teď už je dva roky členem kladenské sestavy hokejových Rytířů. A ta byla po úterním barážovém utkání hokejové extraligy smutnější. Energie vyhrála 3:0 a k návratu mezi elitu jí schází jen krůček.

Rytíři padli na dno baráže, stále ale mají vše ve svých rukách

Karlovy Vary /FOTOGALERIE/ – I podruhé během tří dnů prohráli hokejisté Kladna s Karlovými Vary, tentokrát ale jasně 0:3. Rytíři tak klesli na dno barážové tabulky, nicméně šanci postoupit do vysněné extraligy mají stále reálnou. Karlovy Vary už se extraligy dotýkají, ale k jistotě jim ještě chybí bod nebo jakékoliv zaváhání Jihlavy.

I. B třída: Lídr z Dobré ztratil, Doksy toho ale využily málo

Kladensko – Ve fotbalové I. B třídě vedoucí Velká Dobrá narazila ve Mšeci, kde prohrála na penalty. Druhé Doksy ale ukopaly jen dva body proto Vranému a předhonila je Hostouň B.

FOTO: Hořel jim autobus, teď hoří fotbalová srdce švermovských žáků

Kladno - O skvělých výkonech a vzorné reprezentaci kladenského fotbalu týmem starších žáků - fotbalistů ze Švermova psal Kladenský deník už na podzim loňského roku, kdy kluci bez porážky přezimovali na druhém místě v nejvyšší krajské soutěži.

Baráž se řítí do finále. Nejhůř je na tom Litvínov

Jsou to pouhé tři roky, co se hokejový Litvínov vznášel v černožluté extázi. Tradiční severočeská bašta se konečně dočkala (zaslouženého) mistrovského titulu. Menší skromný klub tehdy dokonale vypálil rybník bohatým a ambiciózním velkoklubům.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT