VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KLADNO

První bezpečná písemná zmínka o Kladně pochází z počátku 14. století. Ves vlastnil rod Kladenských z Kladna, který roku 1543 vymřel "po meči" a Kladno vlastnicky převzal rytířský rod Žďárských ze Žďáru. Za jejich vlády se dočkalo roku 1561 povýšení na městečko i právo používat vlastního znaku - modrého štítu s polovinou stříbrné orlice a rysem v přirozené barvě.

Kladno je středočeským průmyslovým městem. Zdroj: www.mestokladno.cz

OBRAZEM: Kladenští horníci oslavili v Mayrau svatou Barborku

Vinařice - Zhruba pět desítek horníků Klubu přátel hornických tradic Kladno se opět po roce sešlo v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, aby zde oslavilo svoji patronku - svatou Barborku. Řada z nich měla i typickou hornickou uniformu – kytli.

OBRAZEM: Tuchlovice nasály vánoční atmosféru

Tuchlovice - Po rozsvícení vánočního stromku v nedalekých Srbech už i v Tuchlovicích svítí vánoční strom. Přestože počasí se tentokrát příliš nevydařilo, občané se nenechali odradit a zúčastnili se v hojném počtu. Bylo pro ně připraveno malé občerstvení.

Strážníci radili lidem v obchodě, jak nepřijít o celé jmění

Kladno /FOTOGALERIE/ - V jednom z nákupních domů v Kročehlavech preventivní akce kladenských strážníků. Ti se zaměřili na opuštěné nákupní vozíky, ve kterých zákazníci zanechali své osobní věci. Právě těchto situací využívají nenechavci, kteří se v době adventu a Vánoc zaměřují právě na kapesní krádeže a krádeže odložených věcí.

Kladenská Fontána uspořádala vánoční výstavu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Středisko komplexní sociální péče Fontána v Kladně v ulici 5. května pod vedením ředitelky Libuše Homolkové uspořádalo tento týden tradiční prodejní vánoční výstavu výrobků svých klientů.

Řidič nezvládl v opilosti řízení a narazil do stromu

Kladensko - Policisté vyjížděli k nehodě v Brandýsku. Svědek nahlásil havarované vozidlo Škoda Fabia, u něhož se pohybovaly dvě zraněné osoby. Policisté vyzvali řidiče k předložení všech dokladů. Ten je postrádal a před jízdou navíc pil alkohol.

Lidé mají stromky z plantáží ve velké oblibě

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Je libo vánoční stromek? Proč ne! A třeba přímo z plantáže. Kladensku i Rakovnicku jich najdete hned několik. Mezi nejznámější pěstitele vánočních stromků patří provozovatelé plantáží ve Šlovicích, Rousínově nebo v Úněticích u Prahy. 

Hasiči uháněli do Rozdělova, naštěstí se jednalo jen o nácvik

Kladno /FOTOGALERIE/ - Krajské operační a informační středisko HZS Středočeského kraje vyhlásilo ve čtvrtek 6. prosince v devět hodin dopoledne poplach kladenské profesionální jednotce. Výjezd znepokojil i lidi na ulicích a divili se, kam najednou uhání tolik hasičských aut. Vysvětlení bylo jednoduché.

Radnice odmítá nařčení o vytváření 'trafik'

Kladno - Kladenská radnice čelí kritice kvůli odvolání čelních představitelů z městských firem. Podle odvolaných jednatelů jim nikdo nesdělil oficiální důvody jejich konce na pozicích a radnice tak jen prý vytváří místa pro koaliční partnery. Takové nařčení primátor města Dan Jiránek (ODS) odmítá.

OBRAZEM: Mikuláš přijel se svou družinou na kladenské náměstí

Kladno - Jednou ze zastávek svatého Mikuláše ve středu 5. prosince bylo kromě tisíce míst republiky také náměstí Starosty Pavla v Kladně. Jeho družina s mnoha čerty a anděly na koních na náměstí dorazila úderem patnácté hodiny.

Rok 2021: Kladno bez heren a hazardu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Žádný hazard, videoloterijní terminály, výherní hrací automaty, herny a peníze z nich nechceme. To de facto sdělili na posledním zasedání přední představitelé města Kladna zástupcům heren.

Na kladenském náměstí bude znovu kluziště

Kladno - Ani v letošním roce Kladenští nepřijdou o kluziště v centru města. Už nyní začíná příprava pro jeho stavbu. Potvrdila to mluvčí kladenské radnice Štěpánka Filipová. Kluziště bude postavené na náměstí Starosty Pavla v Kladně. V provozu by mělo být od zhruba poloviny prosince do konce ledna. Termín ještě kladenská radnice upřesní.

Konec hazardu na Kladně. Zastupitelé schválili nulovou toleranci

Kladno – Konec heren v Kladně. Kladenští zastupitelé schválili obecně závaznou vyhlášku zakazující hazard na katastrálním území města. Většina heren ovšem skončí svůj provoz nejdříve v říjnu 2021, jelikož herny získaly povolení na další tři roky krátce po volbách. Řekl to na posledním zasedání primátor města Dan Jiránek (ODS).

V Kladně Dubí byl nalezen oběšený muž. Pomozte zjistit jeho totožnost

Kladno /FOTOGALERIE/ - Ve svahu pod železniční tratí DLT vlečky Kladno-Dubí byl na vzrostlém stromu nalezen už v polovině listopadu oběšený muž. Tělo zemřelého bylo značně mumifikováno. Datum úmrtí je pravděpodobně duben až květen 2018, ale i dříve. Neměl u sebe žádné doklady ani jiné věci, do současné doby se nepodařilo zjistit jeho totožnost.

Dětské centrum Kladno poskytuje péči dětem už padesát let

Kladno /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Dětské centrum Kladno (DCKL), které poskytuje potřebnou péči zhruba šestatřiceti dětem do šesti let v režimu dětského domova, slaví tento měsíc padesátiny.

Zastupitelé budou řešit rozpočtové provizorium i vyhlášky

Kladno - Na pondělním kladenském zastupitelstvu, které se koná v Kokosu na Sítné od 16 hodin, se bude mimo jiné projednávat rozpočtové provizorium. Město Kladno schvaluje rozpočet přibližně v únoru až v březnu a do té doby lze čerpat finance pouze do tří dvanáctin.

Bylo to krásné, radoval se Plekanec po premiéře v Kladně

Kladno – Velký návrat domů! V sobotním odpoledni se konal velký návrat Tomáše Plekance do mateřského Kladna. Borec s více než tisíci zápasy v NHL poprvé po konci svého zámořského angažmá oblékl dres s Rytířem na prsou. A rovnou vstřelil i první gól svého týmu proti Litoměřicím a byl vyhlášen i hráčem utkání.

Prodej vánočních stromků už nastal

Kladno /ANKETA/ - Ještě nepadlo ani první prosincové datum a počátkem týdne už začal prodej vánočních stromků také v Kladně.

Děti se v kladenské nemocnici učily, jak předcházet úrazům

Kladno /FOTOGALERIE/ - Každému z nás se v dětství jistě stal nějaký úraz. Úrazy jsou u dětí natolik běžnou záležitostí, že jsou často považovány za nevyhnutelnou součást dětství. Žádný úraz se ale nikdy nestane náhodně, má své příčiny a ve většině případů mu lze i předcházet.

Mladík urážel lidi na benzince a se strážníky se chtěl prát

Kladno - Vulgární mladík s nadávkami nevystačil a po strážnících házel i odpadky a chtěl se prát. Nakonec skončil v rukou policie. 

V Podprůhonu se zhmotní kladenský Betlém

Kladno - První adventní neděle bude v Podprůhonu věnována ojedinělému fotografickému projektu. Obyvatelé vánočně ozdobí a nasvětlí své domy, nebe nad čtvrtí zaplní světlice a ohňostroj. A fotograf Tomáš Fencl zachytí jedinečnou atmosféru nočního pohledu na takzvaný Kladenský Betlém.

Kladno o Vánoce nepřijde. Začnou v pátek koncertem a rozsvícením stromku

Kladno - Bohatý vánoční program pro širokou veřejnost připravuje kladenský magistrát. Začne v pátek 30. listopadu odpoledne.

Verdikty v kauze kladenských autoškol nepadly, advokát k soudu nedorazil

Kladno - U kladenského okresního soudu měly ve čtvrtek padnout verdikty v kauze úplatných instruktorů kladenských autoškol a zkušebních komisařů. Nestalo se tak. Jeden z obhájců se nedostavil a hlavní líčení tím zmařil.

To byl boj! Kladno veze z Třebíče tři body

Třebíč - Ještě bez velké posily, Tomáše Plekance a bez obránce Jiřího Říhy se museli obejít kladenští hokejisté na ledě Třebíče. Ve vyrovnaném utkání se předvedli oba brankáři a k vidění byly pouze tři branky. O rozhodnutí se na začátku třetí třetiny postaral Kružík.

Tragédie: u Stochova srazil vlak cyklistu

Stochov - Na železničním přejezdu poblíž vlakové stanice ve Stochově srazil ve středu 28. listopadu v podvečer vlak cyklistu. Ten následkům zranění podlehl. "V osobním vlaku cestovali tři cestující, žádný z nich neutrpěl zranění," sdělil mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Příčinu tragédie vyšetřuje policie.

Slunce přišlo po roce do vodáren a prozářilo prostory adventem

Kladno /FOTOGALERIE/ - Už podeváté klienti chráněné dílny a speciální základní školy Nadačního fondu Slunce pro všechny prodávali ve středu svoje výrobky v prostorách Středočeských vodáren. Prodejní akce byla více než úspěšná. Nadační fond si z vodárny odvezl celkovou částku 31 036 korun.

Strážník z Kladna měl volný den, přesto pomohl zadržet výtržníka

Kladno - V úterý v poledne pozval strážník Městské policie Kladno, v době pracovního volna, na oběd svou rodinu. Když vystupovali z vozidla, všiml si ženy, která křičela na muže, protože ulomil u zaparkovaného vozidla zadní stěrač. Poté co ho svědkyně napomenula, obrátil výtržník svou agresi proti ní.

Z kladenského smrku se stal Pohádkový vánoční strom splněných přání

Kladno /FOTOGALERIE/ – Krásný asi sedmnáctimetrový smrk, který byl koncem minulého týdne přivezen na kladenské náměstí Starosty Pavla z osady Toskánka u Braškova, již zdobí mnoho světelných řetězů a dalších ozdob.

O dopravě, hluku i ovzduší budou diskutovat v Kladně na radnici ve středu

Kladno - Plán udržitelné městské mobility statutárního města Kladna. Tak se nazývá dokument, jehož hlavním cílem je dopravní strategie, jak účinněji řešit problémy související s dopravou ve městě, aby se zde lidem lépe žilo a nevytvářela se například zbytečná dopravní zátěž, hluk ani se nezhoršovalo ovzduší.

Kladno se proměnilo v sovětskou metropoli

Kladno /FOTOGALERIE/ - Město Kladno si opět vybrali filmaři pro svou tvorbu. Stejně jako štábům před tím se jim i tentokrát zalíbily unikátní rozdělovské věžáky. Vzniká zde zahraniční snímek se špionážní zápletkou. Vzhledem k tomu, že si ve filmu zahrají hvězdy zvučných jmen, tvůrci jejich výskyt v Kladně úzkostlivě tají. Pokud tedy v těchto dnech někdo narazí ve městě na důvěrně známou tvář z filmového plátna, nemusí to být dvojník, ale pravý aktér.

Výměny na klíčových postech v Kladně budí emoce. Změny jsou nutné, tvrdí koalice

Kladno - Nové vedení Kladna, které tvoří osmnáctičlenná čtyřkoalice ODS, Kladeňáci, ANO a SPD, vyměnilo v uplynulém týdnu lidi na klíčových postech ve vedení městských společností. Rozhodla o tom rada města. Podle zvoleného primátora Dana Jiránka (ODS) jsou důvodem odlišné názory na vedení městských společností.

AKTUALIZOVÁNO

Plekanec rozhodl srdcem. Hrát bude za Kladno, pomůže i Kometě

Kladno /FOTOGALERIE/ – Fanoušci několika českých klubů na jeho rozhodnutí čekali s větší či menší nadějí. Nakonec skvělý český hokejista Tomáš Plekanec tolik nepřekvapil, upsal se do konce sezony mateřskému Kladnu a pokusí se ho dostat zpátky mezi českou elitu. Radují se také v Brně, která někdejšího slavného kapitána reprezentace získala na střídavý start.

Hlodavci spořádali v Kladně čtyři tuny návnad, jejich likvidace přesto nekončí

Kladensko - Letošní celoplošná deratizace kanalizační sítě Středočeských vodáren je minulostí. Do konce roku se proto vodárny zaměří už jen na místa, kde je zaznamenán větší výskyt hlodavců. Přestože byl tuhý začátek letošního roku, rozmnožování hlodavců to nijak neohrozilo. V teplém počasí stačili potkani vše dohnat. Nyní je potřeba jejich počty ještě snížit.

OBRAZEM: O vánoční prodejní výstavu v Lánech byl znovu veliký zájem

Lány - Už tradiční vánoční prodejní výstavu v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech si opět nenechala ujít celá řada návštěvníků. Před blížícím se adventním období tak návštěvníci měli možnost zakoupit vánoční dekorace, ale také ochutnat vánoční cukroví.

Partnerská dvojice se nehodlá vystěhovat z cizího bytu, hrozí jim za to vězení

Kladno - Vykutálená dvojice z Kladna užívá neoprávněně byt a nehodlá se odstěhovat. Majiteli musí pomoci soud. Páru nyní hrozí až tři roky za mřížemi.

AKTUALIZOVÁNO

Kladenské Vánoce budou, vzkazuje primátor Jiránek

Kladno - Kladenské Vánoce, které se octly po podzimních komunálních volbách v ohrožení, budou zachovány. Potvrdil nový primátor Kladna Dan Jiránek (ODS).

KRIMI MIX: Co se dělo na Kladensku?

Kladensko - Přinášíme vám krátké krimi zprávy o případech z regionu, které se udály tento týden.

Kladno se zaměří na bezpečnost i hazard

Kladno - Na kladenskou radnici se ve středu po čtyřech letech vrátil pětapadesátiletý Dan Jiránek (ODS) v roli primátora. Ačkoliv ODS v komunálních volbách nevyhrála, podařilo se jí sestavit širokou koalici a odsunout tak Volbu pro Kladno s dosavadním primátorem Milanem Volfem do opozice.

Kladenské náměstí Starosty Pavla již zdobí vánoční strom!

Kladno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Největší středočeské město, Kladno, už má svůj vánoční strom! Takzvaný Vánoční strom splněných přání byl přivezen na kladenské náměstí Starosty Pavla ve čtvrtek dopoledne z osady Toskánka na Kladensku.

Primátorem Kladna se stal Dan Jiránek

Kladno – Je rozhodnuto. Kladenským primátorem se stal lídr kladenské ODS Dan Jiránek, který největší středočeské město vedl již v letech 2004 – 2014. V pozici primátora tak vystřídal Milana Volfa (Volba pro Kladno).

Za pokus vraždy, který se stal v Kladně, půjde mladík na dvanáct let do vězení

Praha, Kladno - Odvolací pražský vrchní soud potvrdil v úterý dvanáctiletý trest pro osmadvacetiletého Tomáše Fiedlera a čtyři roky pro jeho kamaráda Víta Matějku. Podle soudu se jednalo o pokus vraždy, při němž Fiedler vloni v prosinci v centru Kladna zaútočil nožem na jedenašedesátiletého muže.

Rekonstrukce náměstí Jana Opletala v Kladně je v plném proudu

Kladno /FOTOGALERIE/ - Opravy náměstí Jana Opletala v kladenském Rozdělově, které je nyní kompletně rozkopané, by měly podle plánů skončit na jaře. Místní se tak po vzájemné domluvě s vedením města dočkají nových silnic, chodníků ale i nové zeleně. Kompletní rekonstrukce, která probíhá na prostranství i v těchto dnech, přijde magistrátní pokladnu na 17 milionů korun.

Kladenská nemocnice má nového ředitele i řadu nových přístrojů

Kladno - Oblastní nemocnice Kladno má od počátku týdne nového ředitele Jaromíra Bureše. Středočeský kraj na tuto uvolněnou funkci vyhlásil výběrové řízení jako jediný akcionář společnosti počátkem října. Celkem se výběrového řízení účastnilo 11 uchazečů.

V Lánech otevřeli repliku historické oborní brány

Lány /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Slavnostní otevření repliky historické oborní brány bylo na programu v sobotu v Lánech. Lánská brána, jejíž stavbou oslavila obec stoleté výročí založení Československa, staronově odděluje jižní okraj obce od křivoklátských lesů.

Lubomír Čužák Rys o listopadu 1989: Podobné nadšení národa jsem nikdy nezažil

Kladno – Přestože se hlavní události takzvané Sametové revoluce odehrávaly především v Praze, dny po 17. listopadu žilo také mnoho dalších měst, mezi kterými pochopitelně nechybělo ani Kladno. Atmosféru roku 1989 má v živé paměti bývalý kladenský hokejista, manažer Jaromíra Jágra a bavič Lubomír „Čužák“ Rys, který se o své vzpomínky podělil se čtenáři Kladenského deníku.

Kladenskou Poldovku se opět prodat nepodařilo

Kladno – Kladenskou Poldovku se opět prodat nepodařilo. Tentokrát se do dražby nepřihlásil vůbec nikdo. Zájemce sice byl, ale nesložil včas peníze. 

V Kladně našli protipancéřovou střelu, evakuováno bylo dvanáct lidí

Kladno - V malé skladové místnosti v objektu jedné z firem v Průmyslové ulici v Kladně byla ve čtvrtek krátce před polednem nalezena munice. Na místo byla přivolána policie i pyrotechnici.

Žena si svůj telefon bránila, ale pachatel použil násilí

Kladno - Na policejní služebnu v Kladně oznámila žena krádež mobilního telefonu. V neděli 11. listopadu v nočních hodinách kolem půl deváté neznámý pachatel v Kladně v ulici V. Rabase odcizil ženě z ruky mobilní telefon. Poškozená se snažila svůj telefon ubránit. Zloděj, ve snaze zmocnit se jejího mobilního telefonu, ji několikrát udeřil a telefon odcizil.

Gabriela Havlůjová: U Bajkalu jsem nechala své srdce

Kladno /FOTOGALERIE/ - Pochází z Kladna a nyní vede Spolek pro zachování odkazu českého odboje. Pracuje na kladenském magistrátu a potkáte ji všude tam, kde se píše československá či kladenská spolková i legionářská historie. Většinu dětství strávila u babičky v Jeviněvsi na Mělnicku. Zamilovala se do Bajkalu a jejím snem je si na břehu jezera pořídit malou chatičku.

Stochovská škola služeb a řemesel otevřela své dveře

Stochov /FOTOGALERIE/ - Ve stochovské Střední škole služeb a řemesel už v 8 hodin ráno začíná být pěkně živo. Ve slavnostně vyzdobeném vestibulu se hlásí první návštěvníci, kteří se vzápětí vydávají na prohlídku školy spolu s průvodci z řad učitelů a žáků školy. A opravdu je na co se dívat!

OBRAZEM: Pochod proti diabetu prošel Kladnem

Kladensko – K nevyléčitelným nemocem a zabijákům jedenadvacátého století, které sužují život 425 milionům lidí, patří také diabetes melitus, lidově cukrovka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT