VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: KLADNO

První bezpečná písemná zmínka o Kladně pochází z počátku 14. století. Ves vlastnil rod Kladenských z Kladna, který roku 1543 vymřel "po meči" a Kladno vlastnicky převzal rytířský rod Žďárských ze Žďáru. Za jejich vlády se dočkalo roku 1561 povýšení na městečko i právo používat vlastního znaku - modrého štítu s polovinou stříbrné orlice a rysem v přirozené barvě.

Kladno je středočeským průmyslovým městem. Zdroj: www.mestokladno.cz

AKTUALIZOVÁNO

Nad Kladnem se vznášel černý oblak, po roce opět hořela černá skládka pneumatik

Kladno /FOTO, VIDEO/ – Požár v areálu bývalé Poldovky v Průmyslové ulici v Kladně zalarmoval včera ve 12:44 hodin složky záchranného integrovaného systému, především pak hasiče. Z míst tamní ilegální skládky pneumatik se valil hustý černý dým, který byl vidět z celého širokého okolí, spatřen byl dokonce i až pražského Letiště Václava Havla.

OBRAZEM: Lánské náměstí po roce opět vonělo gulášem

Lány - Masarykovo náměstí v Lánech bylo v sobotu dějištěm místního Gulášfestu 2018. Ačkoli pokrmy všech čtyř zúčastněných týmů byly velice chutné, z prvenství se nakonec radoval lánský Vladimír Hlíša.

OBRAZEM: Tatíčka Masaryka doma v Lánech vítaly davy lidí

Stochov, Lány - Psal se 11. srpen 1921, když Tomáš Garrigue Masaryk poprvé přijel na své milované sídlo v Lánech. A právě ve stejný srpnový den, pouze téměř o sto let později, si veřejnost jeho příjezd připomněla znovu.

OBRAZEM: Sobota v zahradě Kladenského zámku patřila dobrému jídlu a pití

Kladno - Zahrada Kladenského zámku po roce opět ožila Letním festivalem s ochutnávkou všeho dobrého. Návštěvníci díky němu měli jedinečnou možnost ochutnat kulinářské výtvory a speciality různých restaurací.

Pro zraněného chodce musel letět vrtulník

Kladno - Policisté vyjížděli v uplynulých dnech k dopravní nehodě, která se stala v kladenské ulici Ke Stadionu. Při dopravní nehodě došlo na silnici mimo přechod pro chodce ke střetu mezi autem a chodcem.

V Kladně srazil mladého muže vlak

Kladno – Policisté vyjížděli ve čtvrtek v noci k železničnímu přejezdu u zimního stadionu v Kladně. Vlak zde porazil chodce.

Dědovi traktor komunisté zabrali, poskládal si proto ze šrotu nový

Poteplí /ROZHOVOR/ - Tomáš Kajpr z Bratronic se zúčastnil o víkendu akce Vymetání stodol v Poteplí, kde se stejně jako ostatní pochlubil svým parádním historickým exponátem.

V Poteplí na dně bazénu vymetli stodoly už počtvrté

Poteplí /FOTOGALERIE/ - Koupaliště v Poteplí, které svému účelu už roky neslouží, se stalo v sobotu dějištěm nevšední podívané. Dali si zde počtvrté sraz majitelé zemědělských strojů a další techniky, která už něco pamatuje. Setkání s názvem Vymetání stodol se uskutečnilo přímo na dně bazénu a bylo se skutečně nač koukat.

Strážníci se při odchytu ještěra pořádně zapotili

Kladno - Ve čtvrtek odpoledne přijal operátor tísňové linky strážníků Městské policie Kladno oznámení o přítomnosti velké ještěrky na zahrádce domu v ulici Generála Selnera v Kročehlavech.

FOTO: Na rybolov do Kladna? Proč ne!

Kladno - Horké letní dny tráví každý po svém. Ideální je to však bezesporu u vody. K té vyráží pravidelně už v šest ráno, než začne být nesnesitelné vedro, také čtyřiasedmdesátiletý Rudolf z Kladna.

FOTO: Řidič odtahovky zdemoloval v Kladně střechu na čerpací stanici

Kladno - Kuriózní havárie se stala ve čtvrtek krátce po poledni v Kladně v Kročehlavské ulici u čerpací stanice OMW.

Deník pomáhá: Záchrana Žofky v přímém přenosu

Kladno - Redaktorovi se cestou do práce může přihodit leccos. Jede si krajinou, kouká před sebe, kochá se, myslí na denní plány a najednou, něco malého chlupatého mu uhání před autem, kličkuje a zajíc to není.

Drsňák Hajný se radoval, dočká se smlouvy s Rytíři?

Kladno – Úterní první přípravný zápas absolvovali hokejoví Rytíři Kladna bez velké části očekávaných hvězd, hlavně Jaromíra Jágra, Petra Vampoly nebo Patrika Machače. Kazašský celek Arlan Kokšetau nakonec přehráli až po nájezdech 2:1, když přesně mířili Dan Kružík a Tomáš Kaut. Ze hry se ale prosadil jiný hráč. Dva roky trochu zapomenutý odchovanec Kladna Jakub Hajný hrál poslední sezony na Moravě v Hodoníně a loni i Prostějově, teď by urostlý tvrďák rád získal smlouvu doma.

Na Kladensku bouraly dvě motorky. Tři lidé se zranili a zasahoval i vrtulník

Kladensko /FOTOGALERIE/ - V úterý havarovaly na Kladensku hned dvě motorky. Zraněni byli celkem tři lidé a z toho jeden velmi vážně.

Oslava žákovského fotbalu. Slavil Baník, Kladno se také předvedlo

Kladno – Vítězem velkého fotbalového žákovského mezinárodního turnaje Kladenský pohár, který se konal o víkendu v areálu stadionu Františka Kloze, se stali fotbalisté Baníku Ostrava. Premiérový triumf vybojovali po finálové bitvě se Spartou Praha. Pořadatelské Kladno hrálo výborně a skončilo v obrovské konkurenci na šestém místě.

Neposedná Staňková: Už jsem trošku stará paní!

Kladno - Už šestý mistrovský titul a pátý v řadě vybojovala na mistrovství republiky diskařka AC Tepo Kladno Eliška Staňková. Na domácím stadionu ji stačil hod dlouhý 56,76 m, přičemž všech pět platných pokusů se víceméně vešlo do jednoho metru. Každý by stačil k obhajobě titulu.

OBRAZEM: Anenská pouť opět nabídla pestrý program

Smečno - O víkendu se ve Smečně slavila Anenská pouť. Centrum města se uzavřelo dopravě a zaplnily ho kolotoče, houpačky, nebo stánky s nejrůznějším zbožím.

AKTUALIZOVÁNO

Dražba Poldovky byla už podruhé zmařena, vydražitel opět nezaplatil

Kladno - O kladenské huti Poldi nemá vydražitel zájem. Zmařena tak byla už druhá dražba. Přestože společnost Warhols Hold 27. června vydražila zkrachovalé kladenské společnosti Poldi a Poldi Trade, peníze na účet nedorazily.

Klesnil se těší na vrchol atletické sezony

Kladno – Kladno není jenom hokej, fotbal nebo volejbal. Svá milostivá pokynutí mu už řadu let udílí i paní královna všech sportů – atletika. Její slušivá róba pokrývá celý krásně zrekonstruovaný areál Sletiště, její střevíčky něžně našlapují na příjemný polytanový okruh dráhy a její koruna ukrývá návštěvníky před sluncem i proudy deště v podobě nové zastřešené tribuny. U všech těchto rozmarů královny stály ale desítky jejích sloužících, aby tvrdou prací a složitými jednáními převedli vše z pohádkové říše do říše lidí.

OBRAZEM: Kobylníky v sobotu ovládlo rybaření

Kobylníky - Břehy soukromého rybníku v Kobylníkách u Klobuk se v sobotu ráno zaplnily téměř pěti desítkami rybářů, kteří se zúčastnili již tradičních rybářských závodů.

Mladík srazil autem seniorku a ujel, policie hledá svědky

Kladno - K dopravní nehodě došlo v pondělí 28. května pět minut před pátou hodinou odpolední v Kladně v ulici Petra Bezruče. Sedmnáctiletý řidič malého auta zn. Axiam, jedoucí ve směru od ulice Cyrila Boudy, na přechodu pro chodce u obchodního centra srazil čtyřiasedmdesátiletou seniorku.

Kladno chystá několik novinek pro cyklisty. Dočkají se úschovny kol?

Kladensko – Sotva odtaje poslední sníh a začnou o sobě dávat vědět sluneční paprsky, vyráží každým rokem na silnice nejen našeho regionu nespočet cyklistů, jejichž počet s příchodem léta ještě stoupá. Cykloturistika je zkrátka stále oblíbenější, na což často reagují také města, která pro cyklisty vytváří lepší podmínky.

Kladenská elektrokola někdo zřejmě likviduje systematicky

Kladno – Sdílená elektrokola, kterými chce kladenská radnice lidem zpříjemnit život a pohyb po městě, stíhá bohužel v posledních týdnech neblahý osud. Kvůli tomu, že se jedinečný počin rozhodly nekalé živly bojkotovat, policie řeší už několikátý případ zlikvidovaného elektrokola.

Čtvrtý ročník soutěže O nejlepší kotlíkový guláš byl věnován Jiřímu Kučajovi

Kačice /FOTOGALERIE/ - Fotbalový areál u Kačice se již počtvrté rozvoněl oblíbenou českou masovou pochoutkou. Konal se zde totiž čtvrtý ročník soutěže O nejlepší kotlíkový guláš, do něhož se zapojilo osm týmů. Z vítězství se nakonec radovala děvčata Zuzana Otrubová a Kateřina Kadlecová.

Kladenští strážníci řešili po ránu případ se dvěma kozami

Kladno - Kuriózní zážitek, který se nestane každý den, mají za sebou kladenští strážníci. Ti se museli v pondělí ráno postarat v Kladně o dvě bezprizorní kozy, které si svévolně vyrazily do ulic na vandr.

Formule je moje velká radost. Vyhráli jsme už nejméně dvacetkrát

Knovíz /ROZHOVOR/ - Libor Kerner z Unhoště je v civilu dispečerem na letišti. Ve volném čase se z něj stává závodník, když usedá do kokpitu svojí červenobílé formule. O víkendu se tradičně zúčastnil veteránského závodu do vrchu Knovíz-Olšany, kde letos prakticky neměl v kategorii těchto vozidel konkurenci. Kladenský deník mu proto před startem položil pár otázek.

Prázdniny už si užívají i studenti Kladenské univerzity třetího věku

Kladno /FOTOGALERIE/ - Studenti a studentky Kladenské univerzity třetího věku organizované už od roku 2003 Střediskem komplexní sociální péče známým jako Fontána si užili slavnostní moment. Jejich studium totiž bylo zakončeno ceremoniálem, při kterém každý z nich získal kromě krásné květiny také osvědčení o absolvování studia.

Vandalové v Kladně ničí sdílená elektrokola

Kladno – Od začátku června mohou Kladeňáci využívat systém bezstanicových sdílených kol s elektromotorem, který nemá jinde ve světě obdoby. Žluto-zelená elektrokola si postupem času získávají čím dál tím větší sympatie obyvatel největšího středočeského města, avšak jejich provoz ukázal také stinné stránky. Už v několika případech byla kola totiž předmětem vandalismu.

Kladenské Sletiště bylo o víkendu dějištěm krajské soutěže v požárním sportu

Kladno /FOTOGALERIE/ - O víkendu 23. a 24. června se v areálu Městského stadionu Sletiště v Kladně konala Krajská soutěž v požárním sportu profesionálních a dobrovolných hasičů. 

Z kladenské školy se valil dým, naštěstí šlo jen o cvičení

Kladno - Závěr školního roku je ideálním časem k prověření znalostí a dovedností žáků. V SOŠ a SOU náměstí Edvarda Beneše v Kladně se proto uskutečnil projektový den nazvaný Štěstí přeje připraveným.

AKTUALIZOVÁNO

V Kladně srazilo auto chodkyni, na místo letěl vrtulník

Kladno - V pátek kolem osmé hodiny se stala v Kladně u gymnázia vážná dopravní nehoda. Auto zde srazilo starší ženu.

Majitelé historických vozidel absolvovali druhou Veteran rallye Kladno

Kladensko /FOTOGALERIE/ - O víkendu byla možnost nejen v okolí Kladna potkat nablýskané historické vozy. Od pátku do neděle se totiž konal druhý ročník Veteran rallye Kladno.

OBRAZEM: Hudební festival Bratroňský džbán opět nezklamal!

Bratronice - Sobotní odpoledne patřilo v Bratronicích již tradičnímu hudebnímu festivalu Bratroňský džbán. Jeho návštěvníky čekala pořádná porce zábavy v podání různých hudebních skupin, pohodovou atmosféru ještě lépe dokreslilo slunné počasí.

Hvězdy vybraly v Knovízi pro Nikolku skoro 82 tisíc!

Knovíz - Od roku 2011 se sjíždějí do Knovíze hokejové i fotbalové hvězdy, stejně jako obyčejní chlapi, jejich drahé polovičky i ratolesti, aby vzpomněli na památku skvělého kluka Michal Ježka. Ten v roce 2009 nešťastně skonal přímo při fotbalovém utkání a zanechal po sobě manželku Míšu a její maličkou dcerku Nikolku.

Jan Lucemburský zavítal po sedmi stech letech znovu do Kačice

Kačice /FOTOGALERIE/ - Velkolepými oslavami si v sobotu připomněli sedm set let od první písemné zmínky o obci Kačice. Veřejnost se tak mohla přenést o sedm století zpátky v čase a sledovat například příjezd tehdejšího vladaře Jana Lucemburského.

O ex-ligové trenér Haška s Hřídelem je velký zájem

Kladensko – Konec fotbalové sezony je za rohem a spekulace se množí. Týkají se i dvou zkušených trenérů z Kladenska, kteří prošli ligovými soutěžemi. Kouč Hostouně Zdeněk Hašek by se podle informací Deníku mohl vrátit do profesionálního fotbalu a Martin Hřídel dostal seriózní nabídku ze severních Čech.

OBRAZEM: Přes bariéry s policií

Kladno - Několik stovek studentů středních škol se zúčastnilo v úterý na kladenském stadionu Sletiště akce nazvané Přes bariéry s policií. Krajské ředitelství policie Středočeského kraje společně s Nadací Charty 77 - Konto bariéry, zdravotní pojišťovnou a spolkem Bezpečná společnost totiž na stadionu uspořádali sportovně charitativní akci.

Fotbalová středa: O hodně ve Velvarech, o málo v Kladně

Kladensko - Hned na dvou stadionech v okrese se bude hrát ve středu fotbalová divize B. Vedoucí Velvary hostí v dohrávce 29. kola Louny, SK Kladno si předehraje zápas posledního kola s Chomutovem.

Hřebeč je zpátky před Libušínem!

Kladensko – Ve 29. kole fotbalové I. A třídy se Votice nemazlily s lídrem tabulky z Libušína a vedoucí celek pokořili. Libušín tak přišel o první místo tabulky, kde ho po divoké výhře 5:3 v Jílovém vystřídal rival ze Hřebče.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Podprůhonem prošel průvod i s prezidentem T.G. Masarykem

Kladno - Vyvrcholením 36. Kladenských dvorků, výstavy umění pod širým nebem, byl prvorepublikový průvod. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout krásné snímky Tomáše Fencla.

OBRAZEM: Švermov otevřel kabiny. Hlavně pro děti

Kladno – Je vidět, že když fotbalový klub funguje, tak mu rádi pak pomohou i zastupitelé města. Baníku Švermov, který stále roste, ale jeho hlavní prioritou je výchova mládeže, pomohlo Kladno sedmi miliony korun (ve dvou etapách) na rekonstrukci starých a nevábně vypadajících kabin a přístavbu nových.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Kladenské dvorky vyvrcholily nedělním průvodem

Kladno - Program letošních Kladenských dvorků začal v pátek večer v improvizovaném amfiteátru v Havířské ulici. 

Švermovu otevře nové kabiny první muž Kladna

Švermov – Další slavnostní chvíle pro fotbalový oddíl Baník Švermov. Poté, co zrekonstruoval travnatý povrch a poté vybudoval umělý trávník, otevře v sobotu 9. června slavnostně i nové kabiny. To vše za účasti primátora Kladna Milana Volfa. Město významně finančně podpořilo.

Ve Švermově srazilo auto cyklistu

Kladno – Krátce po jedenácté hodině se v pátek v Kladně-Švermově stala dopravní nehoda cyklisty a osobního vozidla. Střet se neobešel bez zranění.

Procházka letadlo nemusí, kanadské MS si přesto užije

Kladno - Dvorek u sportovní rodiny Procházků připomínal před pár lety hokejbalovou arénu. Na place ale neřádila jenom nejslavnější kladenská bratrská dvojice Roberta a Jaroslava Procházků (oba vyhráli mistrovský titul), ale i jejich ratolesti. Zejména Jardův syn se dlouho jako malý Jarda nechoval. Už v šestnácti letech mu trenér Drahomír Kadlec dal šanci v A týmu, loni už byl pevným členem kádru a není divu, že ho neminula pozvánka na nadcházející MS juniorů do 18 let v kanadském St. John´s.

V areálu kladenské elektrárny unikla kyselina, zasahovali hasiči

Kladno - V areálu kladenské elektrárny v části Dubí uniklo v úterý dopoledne velké množství kyseliny chlorovodíkové. Evakuováno bylo preventivně dvanáct lidí a na místo vyjela i chemická laboratoř. Nikdo nebyl naštěstí zraněn a nebylo potřeba ani varovat okolní obyvatele.

Žáci základních škol soutěžili na kladenském Sletišti o takzvaný Strádal Cup

Kladno /FOTOGALERIE/ – Na kladenském Sletišti se uskutečnila tradiční hasičská soutěž o putovní pohár velitele stanice HZS Kladno se zažitým názvem Strádal Cup.

Kladeňáci mohou nově využívat sdílená elektrokola

Kladno /FOTOGALERIE/ – Kladeňáci se po zimě opět dočkali sdílených kol. Na rozdíl od podzimu se ovšem tentokrát nejedná o růžová Rekola, které Kladeňáci vřele uvítali. Vedení města totiž ve čtvrtek představilo osmdesátku žluto-zelených elektrokol od společnosti Homeport.

OBRAZEM: Sokolští bratři a sestry si užili Slet Sokolské župy Budečské

Kladno - Sokolskou hymnou a celou původní československou hymnou byl v sobotu zahájen již osmnáctý Slet Sokolské župy Budečské, při kterém bylo zároveň oslaveno sté výročí od vzniku Československé republiky. Zaplněná kladenská sportovní hala pak mohla sledovat bezmála dvouhodinové pásmo pestrých ukázek různé sokolské činnosti.

AKTUALIZOVÁNO

U Velvar zahynul po srážce s vlakem motorkář

Velvarsko - V úterý 22. května v 18.00 hodin se nedaleko Velvar střetl osobní vlak s motocyklem. Vlak mířil ve směru od Velvar do Kralup nad Vltavou. Nehoda se udála na železničním přejezdu. Motorkář srážku nepřežil. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT