VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: SLANÝ

Královské město Slaný leží v okrsku Slánské tabule, její dominantou je Slánská hora. Městem, které leží cca 25 km severozápadně od Prahy, protéká od jihozápadu k severovýchodu Červený potok. Zhruba od poloviny 19. století ožilo Slaný velkým vzrůstem průmyslu, zaměřeného především na potřeby slibně se rozvíjejícího zemědělství. Vývoj přerušila až první světová válka. Po jejím skončení se průmysl rozjížděl velmi pomalu a v okamžiku, kdy se hospodářský a průmyslový vzrůst města začal opět slibně rozvíjet, vypukla válka druhá. I z této války vyšlo Slaný bez větších hmotných škod a život se znovu vracel do normálních kolejí. Po únoru 1948 se i po rychlé socializaci město nadále rozvíjelo. Od roku 1960 byl zrušen okres Slaný a jeho větší část, včetně města Slaný, byla sloučena pod okres Kladno. Zdroj: www.meuslany.cz

Vítězná série Řisut skončila pod herlíkovickými svahy

Vrchlabí /FOTO/ – Byli rozjetí, z posledních pěti zápasů jedinkrát prohráli. Jenže v Podkrkonoší se hokejistům Řisut zápas na ledě Vrchlabí nepovedl. Pod herlíkovickými sjezdovkami podlehl 3:6.

AKTUALIZOVÁNO

Nejúspěšnější sportovec Slaného 2017 se pere s říčními peřejemi

Slaný – /FOTOGALERIE/ Po Janu Kouřimském (orientační cyklistika, MTBO), Milanu Silném (bike cyklistika), Tomáši Řenčovi (triatlon), Mariovi Jarkasovi (kickbox) a Eduardu Krčmářovi (plochá dráha) je šestým Nejúspěšnějším sportovcen Slaného vodák Jaroslav Pospíšil.

AKTUALIZOVÁNO

OBRAZEM: Na trasu Tříkrálového pochodu vyrazili už pojedenačtyřicáté

Slaný - Legendární Tříkrálový pochod pořádaný Klubem českých turistů ve Slaném odstartoval v sobotu z Masarykova náměstí z Galerie Dobeška. Nadšenci se zúčastnili pochodu už pojedenačtyřicáté.

Starosta Slaného navštívil v porodnici první novoroční miminko

Slaný - Prvním miminkem, které se narodilo ve slánské porodnici 1. ledna 2018 v 11.23 hodin, je Dominika Taušová. Starosta Slaného Martin Hrabánek přišel mamince Kateřině Svítkové, která je navíc jeho někdejší žákyni ze 3. základní školy ve Slaném, osobně poblahopřát. Setkání přihlížela primářka Markéta Matoušková, staniční sestra Ivana Martínková i nová primářka dětského a novorozeneckého oddělení Iveta Treutnerová.

OBRAZEM: Novoroční ohňostroj ve Slaném

Slaný - Novoroční ohňostroj ve Slaném na Masarykově náměstí přilákal už tradičně tisíce lidí, kteří si nenechali ujít jedinečnou podívanou 1. ledna 2018 od 18 hodin.

OBRAZEM: Folkoledování 2017 aneb speciální předsilvestrovský koncert

Slaný - Folkoledování 2017 se uskutečnilo v pátek večer letos poprvé v restauraci Hamburk ve Slaném. Konal se zde vánočně – nevánočně laděný předsilvestrovský večírek kapel Blueberry F., Totální nasazení – neakusticky a folkově a Sváťa a Martina. Plný sál a šňůra krásných nejenom vánočních písniček, včetně přídavků skončila až po půlnoci.

Slánští zastupitelé jednali o rozpočtu dlouho přes půlnoc

Slaný /FOTOGALERIE/ - Zastupitelé Slaného jednali pár dní před vánočními svátky kromě dalších bodů hlavně o rozpočtu města ještě i dlouho po půlnoci, rozhodli o tom, že město bude hospodařit s více než 460 miliony korunami. Rozpočet bude schodkový, přičemž k jeho vyrovnání poslouží přebytky hospodaření z uplynulých let ve výši bezmála 70 milionů korun.

K místu výbuchu v garáži to hasiči měli jen pár desítek metrů

Slaný /FOTOGALERIE/ – Neobvyklý alarm zburcoval k výjezdu profesionální hasiče ve Slaném. Signálem k tomu, že je třeba vyrazit do boje s ohněm, se stalo troubení nákladních aut před jejich stanicí, vzápětí následované i bušením na vrata. Na webu Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje o tom informoval velitel stanice Martin Vondra.

Co bude s Okresním domem ve Slaném, se rozhodne dnes

Slaný – Novorenesanční budova někdejšího Okresního úřadu ve Slaném stojící na nároží ulic Edvarda Beneše a Šultysovy patří sice mezi překrásné dominanty města, přesto je roky opomíjená. Svého času zde sídlilo i hejtmanství. Úžasná stavba, která je už zdáli dobře viditelná nejlépe z Wilsonovy ulice, patří k těm, které se zaručeně vždy objeví na pohlednicích či v kalendářích.

Muž ze Slaného utrpěl v garáži vážné popáleniny

Slaný - Modré majáky záchranářských vozidel, které byly už zdáli v úterý večer vidět při příjezdu do Lázeňské ulice ve Slaném, nevěstily ani tentokrát nic dobrého. Jak zjistil Kladenský deník, v jedné z garáží soukromého domu se stal vážný úraz.

Pcherské maminky zvou na výstavu betlémů

Pchery – Až do středy mají lidé možnost navštívit zdařilou výstavu betlémů ve Pcherách. V tamním kostele svatého Štěpána ji opět po roce připravilo sdružení Pcherské maminky. 

AKTUALIZOVÁNO

Vizuální shov se uskutečnila ve Slaném

Slaný - Nasvícení Velvarské brány, vánoční atmosféra, videomapping i svařák. To vše slibovali pořadatelé při jedinečné akci, která se konala v pátek od 18 hodin ve Slaném. Nasvícení - vizuální show (videomapping) s hudebním doprovodem připravili autoři projektu ve spolupráci s Vlastivědným muzeum ve Slaném a nadací Patria. Akce byla parádní, pořadatelé nezklamali.

AKTUALIZOVÁNO

Obchvat Slaného odklepli v pondělí dopoledne

Slaný /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Královské město Slaný zažilo v pondělí velkolepou slavnostní událost. Za přítomnosti ministra dopravy Dana Ťoka, vedení podniku Ředitelství silnic a dálnic, vítěze tendru, jímž je společnost Strabag, slánského starosty Martina Hrabánka (ODS) a dalších významných hostů, byla krátce před polednem zahájena stavba obchvatu Slaného, na kterou místní čekali desítky let.

Šelmy pokřtí ve středu

Slaný /ROZHOVOR/ - Křest knihy a autogramiáda knihy Šelmy autorky a slánské rodačky Dany Holečkové s ilustracemi Jitky Mašínové se koná ve středu 13. prosince od 17 hodin v knihovně Václava Štecha ve Slaném.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>