Jak vybrat Funkční oblečení pro miminka
„U nás v obchodě si rozhodně nemyslíme, že by příchod miminka musel rodinu omezit ve všech jejich volnočasových aktivitách. Víte, že od narození lze děti funkčně oblékat tak, aby byly v suchu a teple za kteréhokoliv počasí? U dětí platí stejné pravidlo jako u dospělých a to je funkční vrstvení. Ano, takové oblečení je určitě finančně náročné, ale v poměru více nekvalitních za lepší cenu a pár kousků kvalitního se určitě vyplatí jít cestou kvality,“ vysvětluje Kateřina Čechurová s tím, že její franšízovou prodejnu Skibi Kids navštěvují také rodiče, kteří se chtějí poradit nebo pomoct s výběrem vhodné kombinace.
Funkční oblečení pro děti:
Základem je první vrstva, která umí odvádět pot od těla a zároveň zahřeje. „Když se vám ve fusaku zpotí, nebude ležet v mokrém oblečení. Takovéto funkční materiály jsou i antialergenní, proto se k nám vracejí i maminky například exematiků. Pro miminka můžete například použít první vrstvu ve formě overalu či body. Pro starší děti pak doporučuji funkční tričko a kalhoty,“ vysvětluje Čechurová.
Vrstvení, vrstvení a vrstvení
Na první vrstvu přidáváme v zimě druhou a to může posloužit například fleese, nebo nějaký funkční recyklovatelný materiál, se kterými jsou zákazníci spokojeni a běžně je v šatníku používají.

Druhá vrstva lze samozřejmě používat i jako horní vrstva. „V případě větší zimy ale přidáme vrstvu třetí, přičemž u miminek a malých dětí je nejlepší kombinéza. Pro děti v kočárku vždy doporučíme kombinézu péřovou a pro chodící děti raději membránovou. Mezi důležité zimní doplňky patří rukavice se zipem na boku aby se dobře navlékaly, nákrčník, čepice s membránou přes uši proti větru a capáčky pro nechodící děti,“ pokračuje Čechurová.
Softshellové oblečení pro děti:
Takové oblečení je sice dražší, ale stačí mít jeden kus a jistotu, že věc nepromokne než více kusů za méně peněz, ale stále sušit a mít nebezpečí prochladnutí. „Ukazatelem spokojenosti zákazníků a správnost této cesty je pro nás to, že děti postupně jen přechází z velikosti do velikosti a maminky investují protože vědí, že se investice vyplatí a oblečení zůstává nepoškozené díky skvělé otěruodolnosti, a tak ho ještě velice dobře prodají dále třeba na bazaru,“ prozrazuje paní Kateřina další rady.

A kolik vyjde rodiče pořízení všeho potřebného na první rok prcka?
- první vrstva (termoprádlo/termo-overal) cca 1000 Kč
- druhá vrstva 1200 Kč
- kombinéza zimní 2500 Kč
- kombinéza jarní 1800 Kč
- doplňky – nákrčník 350 Kč, čepice 800 Kč, rukavice 600 Kč, capáčky 600Kč
- letní oblečení – body a tepláčky 1000 Kč
- jarní čepička 500 Kč
- letní UV overal 1000 Kč
- letní klobouk 600 Kč