Někde zavládla radost, jinde zklamání. Tak už to u soutěží bývá. Ale konec konců není vlastně podstatné, jak se miminka umístila. Mnohem důležitější je, aby byla zdravá a šťastná.

 Dominik Novák, Otvovice.Zdroj: redakce

Dominik Novák, Otvovice

O konečném pořadí rozhodl součet dosažených pořadí ve dvou kategoriích, v nichž mohli čtenáři hlasovat pro své favority. První byla anketa na internetových stránkách Kladenského deníku, druhou hlasování prostřednictvím tištěných kuponů. Jejich vyšší počet pak rozhodoval v případě shodného součtu dosažených pořadí. V právě skončeném ročníku tak kupony určily umístění především na třetí pozici, kam vynesly po internetové části až šestou Annu Kratochvílovou.

Čtěte také: Psycholog tvrdí: Rodiče musí svým dětem nastavit pravidla

Redakce Kladenského deníku gratuluje všem krásným miminkům k dosaženým výsledkům a zároveň děkuje svým čtenářům za přízeň a čas, který soutěži věnovali.

Vítěz soutěže Miminko roku 2016 – Dominik Novák - jednoznačně zvítězil v hlasování o miminko týdne, posléze i o miminko měsíce, a nyní také o miminko roku.

Ve velkém finále soutěže Miminko 2011 na celkové prvenství zaútočil doslova cyklistickým způsobem ze závětří. V internetové anketě získal, stejně jako na tištěných kuponech shodně druhá místa. Součet těchto pořadí dal nejnižší číslo a vítězství v pomyslném pelotonu.
Rodiče novorozenců na prvních třech místech si mohou vyzvednout v redakci Kladenského deníku certifikáty na služby věnované sponzorem soutěže – Baby clubem ELMA Kladno. Vítěz získáva kurzovné (plavání pro miminka) pro dítě od 6 měsíců do dvou let na měsíce květen a červen. Druhé místo představuje slevu 25 procent na kurzovné a třetí místo slevu 15 procent.

Výsledky hlasování v soutěži Miminko roku 2016

Za jménem a bydlištěm je uvedeno pořadí dosažené na internetu a prostřednictvím tištěných kuponů. Součet těchto pořadí určil konečný žebříček. V případě shodného součtu rozhodl o umístění vyšší počet zaslaných kuponů (čtenáři jimi podpořili pět ze dvanácti nominovaných dětí).

1. Dominik Novák, Otvovice 1 + 1 = 2
2. Aneta Lomíčková, Hrdlív 2 + 4 = 6
3. Anna Kratochvílová, Kladno 6 + 2 = 8
4. Zdeněk Hejkal, Slaný 4 + 5 = 9
5. Václav Komárek, Doksy 3 + 6 = 9
6. Jakub Macko, Lhota 5 + 6 = 11
7. Adriana Blechová, Malé Kyšice 9 + 3 = 12
8. Marek Rada, Chrustenice 7 + 6 = 13
9. Jan Jednorožec, Otvovice 8 + 6 = 14
10. Tomáš Hrubý, Slaný 10 + 6 = 16
11. Tereza Velcová, Kladno 11 + 6 = 17
12. Alan Hauptman, Kladno 12 + 6 = 18