Na rozdíl od loňské Alžbětky Križovenské, která se narodila jen minutu po půlnoci a stala se tak rekordmankou v okrese, kraji i republice, si letošní holčičky daly poněkud na čas. Před silvestrovskou půlnocí to totiž ještě zdaleka nevypadalo, že by to nějaké miminko ze Slánska či Kladenska mohlo stihnout.

První náznaky toho, že se holčičce z Nelahozevsi chce na svět, pocítila její maminka Jana na návštěvě u přátel kolem dvaadvacáté hodiny.

Manžel Robin ji proto neprodleně odvezl do slánské porodnice, kde za asistence porodníka Pavla Koláře přivedla na svět dceru Šárku Hronovou ve 2.17 hodin. Šťastný tatínek, jenž u porodu rovněž nechyběl, odjel vzápětí oznámit novinu přátelům, kteří ale mezi tím usnuli po bujarých oslavách.

Druhou – novoroční holčičkou okresu, se tentokrát stala Gabriela Soukupová, která přišla na svět v 6.45 hodin v kladenské porodnici. Díky k tomu, že rodina žije ve Velké Dobré, prvenství zůstane takzvaně na domácí půdě.

Přestože si pospíšila o pár dní dříve, protože její příchod byl naplánován až po Třech králích, maminka Jitka a tatínek Robert, prožívají stejně jako další rodiče neskrývanou radost. Jejich prvorozená dcera je překvapila při hraní karet doma v obýváku.

„Bolesti už byly silnější, tak jsme raději jeli hned. Moje maminka mě kdysi málem porodila v sanitce, proto jsem nechtěla nic riskovat,“ řekla šťastná rodička Jitka Soukupová.