Přestože byla toužebně očekávaným druhým dítětem rodičů Hany Táborské a Marcela Fundy, její příchod na svět byl poněkud rychlejší, než by se dalo čekat. Ještě večer na Silvestra nic nenasvědčovalo tomu, že se holčičce chce ven poslední den roku.

„Sice jsem byla na porod připravena už od listopadu, aby mě nic nepřekvapilo, ale i tak se stalo. S mým mužem a čtyřletým synem Filípkem jsme si ještě udělali večeři a ohňostroj. Když jsme si sedli večer ke chlebíčkům, měla jsem divný pocit. Myslela jsem, že mě postihly spíše střevní potíže. Ani tak jsem nenechala nic náhodě a vyrazili jsme do porodnice,“ uvedla šťastná maminka prvního kladenského děťátka.

I když se ani zdravotníci prý zpočátku nedomnívali, že vše půjde tak rychle a předpokládali, že maminku spíše ještě propustí na nějaký den domů, věci nakonec nabraly rychlý spád a miminko bylo půl hodiny před pátou hodinou na světě.

„Počáteční kontrakce jsem měla spíše slabé, takže jsem ještě o půlnoci telefonovala s manželem a přáteli a vesele jsme žertovali. Potom už se ale bolesti stupňovaly a malá se přihlásila na svět,“ doplnila svůj noční zážitek Hana Táborská.

Po několikahodinovém odpočinku po porodu, se kromě gratulantů z řad příbuzných přidal k přání všeho dobrého i Kladenský deník, jenž ani letos u radostné události nechyběl. Malá Valentýnka z oslav ale hned tak nevyjde, protože již za měsíc na svátek zamilovaných oslaví svoje první jmeniny. Její jméno sice zatím v kalendáři není, ale se svatým Valentýnem má mnoho společného.