více >>
Deník

3. Základní škola v Rabasově ulici ve Slaném

Existence základní školy se datuje od 1. září 1963, kdy byla vyčleněna z jedenáctileté střední školy, ale i nadále s ní sdílela společnou budovu v prostorách současného Gymnázia Václava Beneše Třebízského.

V roce 1988 začala výstavba školy nové. V letech 1989 až 1991 se práce na stavbě prakticky zastavily. Nové zastupitelstvo však rozhodlo, že bude škola dostavěna i za cenu velkých finančních nákladů.

Nová budova byla slavnostně otevřena 1. září 1993. Celkové náklady na její stavbu a vybavení dosáhly 84 miliónů korun. Škola byla projektována jako 24 třídní, tehdejší návrh však nepočítal s místnostmi pro školní družinu. Proto bylo do projektu zasaženo, a tak místo dvou učeben vznikly čtyři třídy pro družinu.

Celý školní areál leží ve velkém sídlišti na okraji města. Okolí školy skýtá velmi dobré možnosti pro činnost školní družiny i pro výuku tělesné výchovy. Budovu školy tvoří několik pavilonů, v nichž je k dispozici kmenové učebny stejně jako odborné i multimediální. Pro mimoškolní aktivity je možno využít třídy školní družiny, hernu pro 1. stupeň a družinu, keramickou dílnu, školní divadelní scénu v suterénu a školní hřiště, které je opatřeno umělým povrchem. Součástí školy je i detašované pracoviště městské knihovny.

Třída 1. A, zastupující učitelka Pavla Nestrašilová (třídní učitelka Radka Šťovíčková na snímku chybí).

Třída 1. A, zastupující učitelka Pavla Nestrašilová (třídní učitelka Radka Šťovíčková na snímku chybí).

Třída 1. B učitelky Marie Hošínské.

Třída 1. B učitelky Marie Hošínské.

V tištěném vydání Kladenského deníku ve středu 25. září 2019 představíme další třídu z 3. ZŠ Slaný.

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky