více >>
Deník

Naši prvňáci: ZŠ Brandýsek

Škola v Brandýsku je úplnou základní školou, která poskytuje základní vzdělání asi 270 dětem v prvním až devátém ročníku.

Většina žáků pochází přímo z Brandýska, škola dále vzdělává i žáky z okolních obcí. Tradičně dojíždí děti z Třebusic, Kolče, Cvrčovic, Želenic, Blevic a Slatiny, v poslední době přibývá žáků ze Stehelčevse, Pcher a Kladna, několik žáků dojíždí z dalších obcí.

Žáci základní školy jsou umístěni ve třech budovách, dvě starší jsou situovány při hlavní silnici na Prahu a Slaný. Mezi budovami se nachází malé asfaltové hřiště, které je využíváno i odpoledne, a to občany obce. V nejnovější budově, postavené v roce 1983, je první až třetí třída a školní družina. Jsou zde krásné světlé třídy, šest větších učeben, z toho je jedna vybavena interaktivní tabulí a v jedné je umístěna školní družina. Dále jsou zde tři menší učebny, z nichž jedna je vybavena interaktivní tabulí a odpoledne je využívána ZUŠ a ve zbývajících dvou je školní družina.

Velmi pěkně působí prostorné chodby s estetickou výzdobou. Také v této budově došlo k rekonstrukci sociálního zařízení (2016) a kompletní výměně oken (2018). Z bývalé kotelny byla vybudována malá herna. V budově se nachází sborovna a dva kabinety.

Třída 1. A pod vedením učitelky Lenky Chvojsíkové.

Třída 1. A pod vedením učitelky Lenky Chvojsíkové. Foto: Deník / Jan Brabec

Třída 1. B spolu s třídní učitelkou Milenou Bujnochovou.

Třída 1. B spolu s třídní učitelkou Milenou Bujnochovou. Foto: Deník / Jan Brabec


V tištěném vydání Kladenského deníku ve středu 15. ledna představíme děti ze ZŠ JIRÁSKOVA, KLADNO - ŠVERMOV.

 

Dále z vašeho Deníku

Akční letáky