Jelikož jsme už řadu měsíců v nucené izolaci a většina dění se přesunula do on-line prostoru,mají na internetu žně i podvodníci. Jejich oběti marně čekají, kdy jim přijde zaplacené zboží. Policejní služebny se denně plní hlášeními o tom, kdo koho na internetu podvedl a jakou mu způsobil škodu. Je patrné, že pachatelé jsou vynalézaví a vždy o krok napřed před poctivými lidmi. Jejich dopadení jev elektronickém světě obtížné.

Podle mého mínění jsou ale ještě horší skupinou udavači, kteří se například ve Slaném postarali o to, že tam bylo uzavřeno kluziště pod širým nebem na ploché dráze, které jako jedno z posledních dokázalo odolávat vládním nařízením.

Jakási dobrá duše nelenila a oznámila hygienikům, že se na oválu údajně jezdí bez roušek. Ať už to byla pravda, nebo nebyla, hygienici se dostavili na místo, odhalili nějaké závady – a kluziště doporučili zavřít.

Na tomto případě je patrné, že největší zlo a problémy si dělají lidé sami. Nejen ti z tábora práskačů, ale také ti, kteří nechtějí dodržovat zákony a nařízení a zkazí to nakonec všem.

Naštěstí se vše v dobré obrátilo a zvítězil zdravý rozum. Hygienici včera dovolili slánské kluziště opět otevřít. Byť jen pro dvě osoby na ploše nebo v rámci rodiny pro společné bruslení dvou dospělých a dvou dětí. I to považuji za vítězství nad sabotéry a žalobníčky.