V úvodu jednání totiž zcela nečekaně přišel s návrhem na odvolání primátora Dana Jiránka (ODS) opoziční zastupitel Přemysl Mužík. A když jeho návrh prošel i díky dvěma hlasům přeběhlíků Jiřího Chvojky a Petry Melčové, kteří byli zvolení v komunálních volbách za hnutí ANO, ale již členy nejsou, bylo všem jasné, že s koalicí je konec. Následné zvolení nového primátora a jeho náměstků byla už jen formalita se zvědavostí, jaká jména zazní.

Znovu se tak ukázalo, že i komunální politika je o schopnosti jednat, vyjednávat, dohodnout se a umět nabídnout. Zatímco v říjnu slavil vítězství v tomto ohledu lídr občanských demokratů Dan Jiránek, kterému se podařilo poměrně brzy složit širokou koalici a vyšachovat tak z vedení radnice Milana Volfa, ten po necelých dvou letech vrátil svému úhlavnímu nepříteli úder a pomocí dvou přeběhlíků slaví vítězství a návrat na radnici.

A důvod k radosti mohou mít i dva bývalí členové hnutí ANO – Jiří Chvojka nejen že zůstal radním, ale rovněž bude zastávat funkci statutárního náměstka. Polepší si i Petra Melčová – z řadové zastupitelky je nyní náměstkem. Že „přeběhlictvím“ utrpěla jejich politická čest a morálka, je zřejmé. Jak moc, to ukáží až další komunální volby. Nicméně u některých lidí jde čest stranou, když se nabízejí zajímavě výhodné pozice.