Je třeba si říci, že opatření, které si vláda v posledních týdnech vymýšlí, moc smyslu většině z nás nedávají. Spíše o nich kolují vtipy na všech možných sociálních sítích a není se čemu divit.

Roušky ve školách nejdřív ano, pak zase ne, poté zase ano a nyní nakonec i při vyučování. Avšak pouze pro studenty a žáky druhého stupně. Žáci toho prvního si mohou zatím oddechnout, ovšem je otázkou, na jak dlouho.

Velmi zvláštní je také nařízení, že vnitřní akce se mohou konat pouze s účastí maximálně deseti stojících osob, zbylí účastníci musí mít určené místo k sezení. Možná tak dojde k tomu, že si lidé budou na koncerty nosit svoje vlastní židle. I o tom kolují vtipy a třeba jim to někde pořadatel i umožní.

Opatření, která budí u lidí nepochopení, zmatek, naštvání zděšení i smích, je určitě více. Například distribuce rozbalených roušek seniorům, které byly znehodnocené. Vláda reaguje na dynamický růst pozitivních testů, ale ten byl po letních dovolených a uvolnění opatření očekávaný.

Rozhodnutí jsou polovičatá, ne příliš promyšlená a vedou řadu občanů k tomu, nebrat je vážně, ale také ke vzájemným roztržkám. Bude lepší, když zůstaneme u humoru, nenávisti je už tak kolem nás dost a dost.