Přistižený pár myslivcům na svou obhajobu tvrdil, že studánka je příliš hluboká, zvěři špatně dostupná a padá do ní listí. Záměrem prý bylo, postarat se o regulaci vodního toku tak, aby pramen vyvěral z druhé strany pod cestou a instalovali tam i plastové stavební vědro.

Dobře míněno, špatně provedeno. Myslivci se proto sešli v místě o uplynulém víkendu, aby vše uvedli do původního stavu. Následovat budou další brigády. Z názorového rozdílu obou táborů vyplynul přesto jeden společný cíl, opatřit studánku stříškou.

„Páchání dobra“ u studánky ale není jediným amatérským počinem v lese na Kejkolu. Nedávno se zde na stromech objevily ptačí budky, které jsou však, podle myslivců, umístěny nebezpečně nízko a s otvorem tak velkým, že si zde útočiště najdou leda vosy.

Kdokoli má nápady jako tito „ochránci lesa“, by měl proto vědět, že podobné hurá akce se mohou i vymstít. Třeba jen ve chvíli, kdy se na vás z ptačí budky vyřítí vosí roj a dobiti žihadly se nebudete mít kvůli zabetonované studánce kde zchladit.