Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou za dveřmi, volební debaty nestíhá občan ani registrovat, natož racionálně vyhodnocovat. Jednotlivá politická uskupení vysílají do boje to nejlepší, co mají, přičemž atmosféra houstne den ode dne. Národ se tak místo soudržnosti opět rozděluje na několik nesmiřitelných táborů a každý hájí svoji jedinou pravdu. A co na to volič?

Skalní partajníci mají celkem jasno, svoji partaj opět bezpochyby podpoří, na druhé straně je stále mnoho dosud nerozhodnutých voličů, kteří své hlasy přidělí až v poslední chvíli. Právě na ty politická kampaň a volební debaty cílí v těchto hodinách nejvíce. Sliby, vzájemné osočování, barvité vize a mnohdy nereálné představy politiků mohou přitom rozhodnout o výsledku voleb a dalším politickém směřování následujících let.

Prostějovské řidiče hlídají od začátku září tři měřící zařízení. Instalovány jsou v Brněnské, Dolní a Olomoucké ulici. Měřič v ulici Dolní.
Zlatý důl, nebo prevence? Úsekových radarů přibylo v ČR za tři roky o polovinu

V politické džungli, ve které se nezřídka zapomíná na pravidla slušnosti, musí ve finále zvítězit zdravý rozum voliče - občana. Ten je ale vcelku zmatený, protože letošní nabízená směsice je často volbou kompromisu. Nezbývá, než doufat, že zakroužkujeme solidní kandidáty a následná koalice bude poskládána tak, aby se nám v příštích čtyřech letech dobře žilo a naše země se nezačala potácet nad ekonomickou propastí.

Co proto můžeme udělat? Najít si v pátek nebo sobotu chvilku, jít k volbám a nenechat svůj cenný hlas propadnout ve prospěch nežádoucích.