„Zrovna jsem se chystal do práce, když se pod okny našeho domu ozvalo skřípění brzd a rána. Hned jsem věděl, že se stala nehoda a vyběhl jsem k oknu. U přechodu u nemocnice jsem spatřil modrou Škodu Fabii a člověka ležícího na zemi. Vzápětí se k němu začali sbíhat lidé stojící na okolních autobusových zastávkách,“ řekl svědek nehody.

„Shodou okolností za fabii jelo vozidlo městské policie, které zastavilo a zapnulo majáky. Svědci odnesli sraženého muže na kraj vozovky. Asi po sedmi minutách přijely současně záchranka a policie. Záchranáři motorkáře naložili na nosítka a asi po dalších pěti minutách s ním odjeli. Zraněný na nosítkách zvedal hlavu a s záchranáři mluvil,“ popsal svědek.

Ve směru od Rozdělova auta projížděla jen v jednom pruhu a tvořila se kolona.

„Šestnáctiletý řidič mopedu značky Peugeot dával přednost chodcům na přechodu a zezadu do něj naboural šestadvacetiletý řidič fabie. Nehoda se naštěstí obešla bez vážnějšího zranění a škoda činí asi dvacet tisíc korun,“ uvedla mluvčí kladenského policejního ředitelství Michaela Nováková s tím, že pravděpodobnou příčinou nehody bylo nedodržení bezpečné vzdálenosti a nevěnování se řízení.

„Motocyklistu jsme převezli s poraněním dolní končetiny na úrazovou ambulanci do kladenské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

K další havárii došlo krátce před půl desátou v obci Olovnice na Velvarsku. „Řidička Volkswagenu Passat zatím z nezjištěných příčin narazila do trafostanice,“ řekla Nováková. Žena při nehodě utrpěla vážné zranění. „Podle telefonátu z místa havárie se mělo jednat o lehká zranění, proto tam vyrazila pouze posádka bez lékaře z kralupské Asociace samaritánů ČR. Ta však následně zjistila, že u pacientky je podezření na poranění páteře a zlomeninu horní končetiny. Proto přivolali na pomoc lékaře a ženu převezli na traumacentrum v pražské Nemocnici na Bulovce,“ sdělila Janečková.