Panika zavládla dnes v ranních hodinách na rychlostní silnici R7. Pět vozidel ve vysoké rychlosti najelo na roztříštěnou betonovou tvárnici, která se uvolnila z nákladního prostoru těžkotonážního vozu. Škoda se vyšplhala na několik stovek tisíc korun.

„Včera v osm hodin došlo na silnici číslo 1/7 ve směru ze Slaného na Prahu u odbočky na Knovíz k havárii nákladního vozidla,“ uvedla mluvčí Policie České republiky Jana Šteinerová. „Z nákladního auta spadl větší kus betonové tvárnice, který se na silnici roztříštil na menší díly. Pět projíždějících vozidel bylo jimi poškozeno,“ doplnila.

Účastníci nehody byli událostí znepokojeni. „Je to hrozné. Nízký podvozek našeho vozidla zavadil o suť na silnici. Mám protrhnutou pneumatiku a chladič. Škoda na našem vozu bude asi dvě stě tisíc korun. Hlavní ale je, že se nikomu nic nestalo,“ uvedla jedna z řidiček. Závěrem si postěžovala na dlouhou čekací dobu při vyšetřování policií. „Je to nepříjemné. Budu pak muset ještě čekat na odtahovou službu,“ dodala.

Na místě nehody zasahoval také Hasičský záchranný sbor Slaný. „Silnice byla po srážce vozidel silně znečištěna,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. „Unikající pohonné hmoty z protržené nádrže byly zlikvidovány sorbentem,“ doplnila.

Dle mluvčí policie byla roztříštěná suť ihned po havárii přemístěna ke krajnici. Kvůli nutnému prošetření příčin nehody a důkladnému uklizení komunikace musela být doprava posléze odkloněna. „Od půl desáté jsme silnici uzavřeli. Objížďka byla vedena po přilehlých komunikacích,“ dodala Šteinerová.

Dle jejích slov bylo počítáno s vyšetřením příčin nehody a úklidem suti při plném provozu. Z důvodu neukázněnosti projíždějících řidičů musela být ale komunikace od odbočky na Knovíz až do 11 hodiny uzavřena. „Nechali jsme informace o havárii rozhlásit i v místním rozhlase. Varovali jsme řidiče, aby počítali se zpomalením v úseku nehody. Silnici jsme ale nakonec museli uzavřít,“ upřesnila mluvčí. „Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Příčina je předmětem šetření,“ doplnila.