"Po vystoupení z linkového autobusu začala jedenáctiletá dívka přecházet silnici nedaleko přechodu pro chodce. Zde došlo ke střetu s projíždějícím osobním vozidlem Škoda Octavia jedoucí ve směru do Knovíze. Policisté vyzvali třiatřicetiletého řidiče k provedení dechové zkoušky, která byla s negativním výsledkem. Alkohol byl na místě dopravní nehody ihned vyloučen. Dívka byla posádkou ZZS transportována z místa dopravní nehody do jedné z pražských nemocnic na vyšetření. Dopravní nehoda je nadále v šetření," popsala událost policejní mluvčí Jana Šteinerová.

Kladenští policisté proto opakovaně vyzývají chodce a řidiče, aby dodržovali bezpečnostní předpisy v dopravě a vzájemně se respektovali. "Každý chodec, než vstoupí do vozovky a přejde pozemní komunikaci na druhou stranu, je povinen se vždy rozhlédnout. Je nutné věnovat neustálou pozornost silničnímu provozu a být obezřetný, neboť malá chvilka nepozornosti může způsobit střet s vozidlem a vážná zranění," připomíná mluvčí.

Všichni řidiči jakmile usednou za volant, se musí plně věnovat řízení a jsou povinni dbát dopravních předpisů, jako je například dodržování rychlosti, jízda bez jakýchkoliv návykových látek a další. Jedním z předpisů je i dávat přednost chodcům na přechodu pro chodce, což ovšem neznamená, že mají chodci absolutní přednost.

Policisté upozorňují všechny účastníky silničního provozu, že při dodržování předpisů silničního provozu a především vlastní ukázněností a disciplínou a vzájemnou ohleduplností je možné snížit počet dopravních nehod, a to ať už se jedná o dopravní nehody v obcích a mimo obce anebo dopravní nehody motorových vozidel nebo s chodcem, či cyklistou.

Dalším upozorněním, které mnohdy ani chodci a ani řidiči nepoužívají v případě přecházení silnice je oční kontakt, který je velmi důležitý.