Kamion se řítí tmou Ouvalovou ulicí. Je tu omezená rychlost na třicet kilometrů v hodině. Zpomalit ale nehodlá. Spěchá k zákazníkovi s obřími balíky slámy naloženými až po okraj korby.

Levotočivá zatáčka u Villy Praga je mírná. Několikatunový náklad to ale pořádně rozkýve. V tu ránu už balíky letí vzduchem. Muž stojí na chodníku s očima navrch hlavy. V mžiku prchá pryč. Stačil to. Balík se rozplácl na chodníku, právě tam, kde ještě před pár okamžiky stál on .

„Vše se odehrálo rychle. Šel jsem nakoupit něco k jídlu do nedalekého obchoďáku. Když jsem ale viděl jak auto vjíždí prudce do zatáčky, už jsem věděl, že mu náklad spadne. Zdrhal jsem pryč. Když balíky dopadly, zůstal jsem jen stát a koukat,“ uvedl aktér nepříjemného setkání Josef Kocur.

Jen díky tomu, že v pudu sebezáchovy utekl, tunové balíky ho nepřiplácly ke zdi budovy, kde by nedostal příliš velkou šanci.

Přestože řidič kamionu z místa ujel aniž by po sobě spoušť uklidil, ctí ho jediné, že zastavil a alespoň zjišťoval, zda se Josefovi nic nestalo.

„Ptal se mě, jestli jsem v pohodě a pak hned jel. Kdo ale zavolal strážníky, to nevím. Já ne,“ doplnil šokovaný muž.

Městská policie případ přijala krátce po půl sedmé večer. „Strážníci jeli na místo a přivolali pracovníky Technických služeb, kteří slámu odklidili bagrem. Bohužel takové případy čas od času řešíme.

Není to tak dávno, kdy se na Hlaváčkově náměstí vysypaly z nákladního vozidla tvárnice, což mohlo lidi také ohrozit. Případ jsme zaznamenali na kameře a předali policistům. S dotyčným řidičem to na místě dořešili,“ sdělil vedoucí Městské policie ve Slaném Pavel Štěpánek.