Informaci o nálezu a ztotožnění pohřešovaného muže, který údajně v neděli oslavil své narozeniny, potvrdili policisté z Plzeňského kraje.
Muž jel se skupinou vodáků sjíždět Berounku. V pondělí v podvečer ale zřejmě přecenil své síly, navíc řeka té době dosahovala prvního stupně povodňové aktivity, zvýšen byl tak její průtok.

„Kolem osmnácté hodiny jela skupina vodáků při průtoku Berounky pětaosmdesát metrů krychlových za sekundu směrem ke Skryjím. Všichni bez nehody zdolali jez. Nevím, jestli přenesením lodí, nebo překonáním jezu. Ovšem kromě poslední kánoe s mužem a ženou. Paní vysedla před jezem a sledovala, jak muž jez zdolává. Na lodi se ale pod jezem převrátil," popsal situaci mlynář Petr Čech. Ten Deníku dále řekl, že se vodák snažil vymanit z vratného proudu, který jej opakovaně nesl zpět k jezu, poté jej stáhl pod hladinu a potom po asi dvou metrech opět k jezu. „Tak to bylo několikrát, až muž zmizel pod vodou a už ho nikdo neviděl," popsal smutnou událost mlynář z Čechova mlýnu.

Na místo okamžitě vyrazili záchranáři a také policisté, přiletěly také dva vrtulníky, poté se zapojili i policejní potápěči. Každou minutu se šance na přežití vodáka zmenšovala. V pondělí večer už bylo jasné, že záchranáři hledají jen tělo. To řeka Berounka vydala až ve středu krátce před půlnocí poblíž Čertovy skály, tedy necelých šest kilometrů po proudu od jezu u Čechova mlýna, kde se tragédie stala.

To ovšem nebyla jediná nešťastná událost v posledním týdnu na řece Berounce. V neděli odpoledne vyrazila starší žena po stezce směrem ke zřícenině hradu Týřov. Při výšlapu ale upadla a ze srázu se zřítila do řeky. Z Letiště Václava Havla byl na místo vyslán vrtulník letecké služby policie se záchranáři. Zhruba padesátiletou ženu vytáhli pomocí smyčky z vody ven a předali ji do péče zdravotníkům.

Mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová popsala: „Zraněná osoba utrpěla vážné poranění hlavy. Byla v bezvědomí. Lékař jí zajistil dýchací cesty a byla připojena k plicní ventilaci. Poté byla letecky převezena do nemocnice v pražském Motole."