Tentokrát se jednalo o třiapadesátiletého invalidního důchodce. Policie v kladenském případě cizí zavinění již vyloučila. Zda dotyčný zemřel v důsledku mrazu, nebo měl jiné komplikace, prozradí zdravotní pitva.

U muže z Beřovic více zjistí pitva soudní. Policisté předběžně sdělili, že příčinou úmrtí ale mohl být mráz. Jak se Kladenskému deníku podařilo zjistit, ani v jednom případě se však nejednalo o bezdomovce. Bohumil z Beřovic, kterého našel náhodný kolemjdoucí ležet na cestě v obci, nebyl mužem bez domova, přesto jeho život nebyl zcela bez problémů.

„Lidé mu říkali Mlynářskej, protože se k nám před pár lety nastěhoval do bývalého mlýna, kde sídlila firma s keramikou, a prostory v patře dostal jako náhradní bydlení za původní v Praze. Když šla společnost do konkurzu, pána tam nechali bydlet za nulové nájemné.

Byl invalidní důchodce, ale nebyl příliš důsledný. O důchod přišel a pracovat se mu taky příliš nechtělo, i když jsme mu nabízeli nějaké pomocné práce pro obec. Postarali jsme se o něj a zařídili mu, že zase peníze začal dostávat.

Byl zanedbaný a závislý na tom, co mu kdo dá. Někdy doplatil i na svoji důvěřivost a jindy hned utratil i to, co mu přišlo v den výplaty penze. Alkoholik ale nebyl, to ne. Do hospody se chodil maximálně ohřát a na kafe. Proč zůstal ležet ve sněhu cestou domů také nikdo z nás netuší,“ uvedl starosta Beřovic Ladislav Tyle.

Podle jeho slov i úvah místních obyvatel mohlo vše souviset s jeho duševním onemocněním a bércovými vředy, které si jen nedbale ošetřoval. Že by ho někdo přepadl a chtěl okrást, je prý jen málo pravděpodobné.

Pravdou zůstává, že dlužil kdekomu a zůstal po něm navíc pes, který bude na náklady obce předán do útulku na Bouchalce. Umrzlý nešťastník měl smůlu už vloni. Tehdy mu jeho příbytek v patře bývalého mlýna vyhořel kvůli nepořádku kolem kamen.